RD - výpoveď - ÚPSVaR

Dobrý deň, popíšem moju situáciu:
Aktuálne som na rodičovskej dovolenke, ktorú som začala čerpať v januári 2016, dovtedy som bola na materskej dovolenke. Mám trvalý pracovný pomer uzatvorený na dobu určitú s platnosťou do júna 2018. Keďže v oblasti, ktorej pracujem, sa pracovný pomer uzatvára vždy na dobu určitú, posledne som nový podpisovala v júni tohto roku. Rodičovská dovolenka mi končí v júni roku 2018. Aktuálne sme riešili rodinnú a finančnú situáciu. Keďže moje pracovisko je od trvalého bydliska vzdialené cca 180 km, do pôvodnej práce sa už neplánujem vrátiť. Teraz by som si chcela začať hľadať prácu v mieste bydliska. Zatiaľ by som chcela byť evidovaná na ÚPSVaR. Moje otázky znejú:
1. Ako postupovať, aby som mala nárok na podporu v nezamestnanosti (od januára 2014 do októbra 2014 som bola na MD/RD, následne som sa vrátila do práce, avšak od februára 2015 som bola PN z dôvodu rizikového tehotenstva, plynule som prešla na MD a RD s pravidelným predlžovaním pracovného pomeru na dobu určitú počas trvania RD)
2. Je mi zrejmé, že nemôžem poberať podporu a rodičovský súčasne, môžem sa vzdať rodičovského a o ten si na dieťa môže požiadať partner/otec dieťaťa?
3. Ako bude vypočítaná podpora v nezamestnanosti a, najmä, ako som sa už pýtala, ako presne postupovať, aby mi na ňu vznikol nárok?

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Novinky, na aké si „pôda nepamätá“
Zákony o pôde prechádzajú revolučnými zmenami. Nové pravidlá pribudli pri sceľovaní pozemkov, ale chystajú sa najmä pre nákup poľnohospodárskej pôdy a jej prenájom. Štát si od toho sľubuje zlepšenie ochrany pôdy pred výpredajom cudzincom a jej prístupu pre nových farmárov.
Zmeňte prácu. Pozrite si pracovné ponuky nad 1000 eur
Výrobný pracovník aj obchodný zástupca. Výber miest s dobrým platom je veľký.
Chcete zdravotnú pomôcku? Tu sú rady, ako na to
Mnohé zdravotné pomôcky môžete získať len na lekársky poukaz. Ako sa preplácajú a ako si ich môžete vybaviť, vysvetľuje Slávka Reháková z Ortotického centra v Šamoríne.
Katastrálny zákon chýba. Je to škoda
Mária Frindrichová, predsedníčka Úradu geodézie, kartografie a katastra.
Zákony poškodzujú časť vlastníkov
Táto forma usporiadania pozemkového vlastníctva sa u nás využíva málo. Pomohlo by to však farmárom.