RD - výpoveď - ÚPSVaR

Dobrý deň, popíšem moju situáciu:
Aktuálne som na rodičovskej dovolenke, ktorú som začala čerpať v januári 2016, dovtedy som bola na materskej dovolenke. Mám trvalý pracovný pomer uzatvorený na dobu určitú s platnosťou do júna 2018. Keďže v oblasti, ktorej pracujem, sa pracovný pomer uzatvára vždy na dobu určitú, posledne som nový podpisovala v júni tohto roku. Rodičovská dovolenka mi končí v júni roku 2018. Aktuálne sme riešili rodinnú a finančnú situáciu. Keďže moje pracovisko je od trvalého bydliska vzdialené cca 180 km, do pôvodnej práce sa už neplánujem vrátiť. Teraz by som si chcela začať hľadať prácu v mieste bydliska. Zatiaľ by som chcela byť evidovaná na ÚPSVaR. Moje otázky znejú:
1. Ako postupovať, aby som mala nárok na podporu v nezamestnanosti (od januára 2014 do októbra 2014 som bola na MD/RD, následne som sa vrátila do práce, avšak od februára 2015 som bola PN z dôvodu rizikového tehotenstva, plynule som prešla na MD a RD s pravidelným predlžovaním pracovného pomeru na dobu určitú počas trvania RD)
2. Je mi zrejmé, že nemôžem poberať podporu a rodičovský súčasne, môžem sa vzdať rodičovského a o ten si na dieťa môže požiadať partner/otec dieťaťa?
3. Ako bude vypočítaná podpora v nezamestnanosti a, najmä, ako som sa už pýtala, ako presne postupovať, aby mi na ňu vznikol nárok?

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Bráňte sa šikane od vašich susedov
Rozhádaní susedia, narušené medziľudské vzťahy aj nepokoj v dome. Susedské spory zaťažujú každého obyvateľa paneláka či ulice. Riešte ich s chladnou hlavou. Kedy sa so susedom dohodnúť a ktoré situácie vyústia až do súdu? Praktické prípady opisujú právnici.
Vyberte si z pracovných ponúk vo finančníctve a poisťovníctve
Tu sú nové pracovné ponuky. HN ich pre vás pripravili s internetovým sprievodcom trhu práce– istp.
So susedom sa snažte najprv dohodnúť
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis.
Problémy v paneláku? Právnici radia, čo robiť v prípade uštekaného psa či fajčiaceho suseda
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis. Inokedy sa zasa treba sťažovať. Kedy a ako sa brániť, sa dozviete v stredajšej prílohe HN Expert venovanej susedským sporom.
Dôchodcovia, viete, aký vianočný príspevok dostanete?
V tomto roku sa v decembri znovu vyplácajú vianočné príspevky k dôchodkom, avšak len tým, ktorých suma všetkých vyplácaných dôchodkov k decembrovému výplatnému termínu nepresiahne 547,20 eura.