Restitucia

Mam otazku, ktoru som nedokazal do dnes vstrebat. Bratranec poziadal o restitucie po starych rodicoch, predbehol moju rodinu , informoval nas o tom. Nic sa nedialo niekolko rokov, len prazdne ubezpecenia, ze vsetko je v poriadku a kona sa. Po rokoch som sa obratil na bratranca , preco sa to tak dlho taha a ten mi dal na vedomie, ze majetok starych rodicov,ktory akoze mali, nebol zapisany a stratili sa udaje. Skratka hlupost nad hlupost. Potrebujem verifikovat objem majetku v restitucii po starych rodicoch, ale neda sa dostat do systemu, nakolo system ziada rozne nezmysli ako je ICO a podobne. Objem pozemkov bol aj podielovy( viac vlastnikov) ale aj v osobnom vlastnictve, islo asi o sto pozemkov.Mrzi ma, ze ma okradol bratranec, nie cudzi clovek , ktory je teraz v jednom urbariate dobrym hospodarom cudzieho majetku. Mam tiez deti a restitucny majetok je majetok aj moj a mojho brata, ktory sa nechce s rodinou tahat po sudoch. Ako postupovat, nakolko neda sa dostat do centralneho vypisu majetku starych rodicov. Potreboval by som najsamprv zistit objem a nasledne celu vec dat do ruk advokata. S bratrancom sa nemienim uz o tom rozpravat a ani dohadovat.Dakujem za odpoved

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus