RLFO

Pekný deň
Týmto chcem poprosiť o radu.
Jedná sa o vyplnenie RLFO. Týka sa to konateľa s mandátnou zmluvou, ktorý bude poberať vlastne odmenu konateľa. Prihlásila som ho cez RLFO zamestnanec - kód 1 pravidelný príjem. ale v bode 4 doplňujúce údaje neviem či sa tam mandátna zmluva uvádza lebo napr. Ak je to zamestnanec na základe pracovnej zmluvy a tiež podľa výpisu z OR konateľ a má 50% účasť ak dám áno ak obyčajný zamestnanec iba tak dám nie ale konateľ s mand.zmluvou a 50% účasť tak neviem čo sa má uviesť.
Ďakujem
.S pozdravom
Evinka

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.