Rodicovska a materska

Dobry den,rada by som poziadala o radu. Od 5/2015 som bola na RD po materskej. V auguste 2015 som sa vratila do prace k zamestnavatelovi, avsak opat v 5/2017 som sa rozhodla vratit k synovi na RD, syn bude mat 3roky v oktobri. Zvazujem, ze s nim ostanem doma na neplatenej rodicovskej, nakolko mi zamestnavatel umoznuje cerpat RD 3roky (cize az do 23.7.2019), kedze som medzi tym odpracovala cca rok a tristvrte. Chceme druhe dieta a mna zaujima, ze ak by som isla na predlzenu rodicovsku a otehotniem tak, ze na matersku by som odisla v roku 2018, ako sa mi bude pocitat materska? A v pripade, ze by sa nam to podarilo neskor a odchod na matersku bude az v roku 2019, ako to bude s materskou? Dakujem pekne za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Vyúčtovanie energií ošetrite právne
Bez dobre pripravenej nájomnej zmluvy by ste nemali prenajímať ani dávať do prenájmu byt. Vždy v nej ide o dohodu oboch strán, čiže je vhodné dohodnúť si také podmienky, ktoré budú vyhovujúce pre všetkých. Radia vám experti z praxe.
Zadlžených Slovákov lovia šmejdi
Legislatívne novinky v oblasti oddlženia sa snažia vo svoj prospech využiť rôzne firmy.
Máte zálusk na pôdu? Jej reguláciu ide štát meniť. Všetko sa dozviete v prílohe HN v stredu
Štát pripravil revolúciu v prevodoch poľnohospodárskej pôdy. Jej predaje chce limitovať. Novinky prinesieme v mimoriadnej stredajšej prílohe Pôda špeciál.
Darovali ste krv a zamestnávateľ nechce uznať neprítomnosť? Radí právnik
Ako sa berie čas, strávený pri darovaní krvi, ak ste zamestnancom.
Pri spisovaní pomôže vzor
Výška nájomného je nadôležitejším bodom pri zhotovovaní vašej zmluvy. Väčšinou je vyjadrená v eurách, ale môžete sa dohodnúť aj na nepeňažnej forme.