Rodicovska a materska

Dobry den,rada by som poziadala o radu. Od 5/2015 som bola na RD po materskej. V auguste 2015 som sa vratila do prace k zamestnavatelovi, avsak opat v 5/2017 som sa rozhodla vratit k synovi na RD, syn bude mat 3roky v oktobri. Zvazujem, ze s nim ostanem doma na neplatenej rodicovskej, nakolko mi zamestnavatel umoznuje cerpat RD 3roky (cize az do 23.7.2019), kedze som medzi tym odpracovala cca rok a tristvrte. Chceme druhe dieta a mna zaujima, ze ak by som isla na predlzenu rodicovsku a otehotniem tak, ze na matersku by som odisla v roku 2018, ako sa mi bude pocitat materska? A v pripade, ze by sa nam to podarilo neskor a odchod na matersku bude az v roku 2019, ako to bude s materskou? Dakujem pekne za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Už len elektronicky. Všetci živnostníci budú povinne komunikovať s daniarmi iba cez počítač
Podať priznanie cez internet bude povinné už pre všetkých drobných podnikateľov. Aj pre samostatne zárobkovo činné osoby.
Počet osobných bankrotov stúpa. Na vybavenie sa však stále čaká niekoľko mesiacov
Situáciu by mal pomôcť zlepšiť aj nový projekt Informačného systému Centra právnej pomoci v predpokladanom objeme 4,95 milióna eur, ktorý pripravuje rezort spravodlivosti.
20 otázok a odpovedí o dedičstve
Dedenie majetku po poručiteľovi môže pozostalých zaskočiť v prípade, že je dedičstvo zaťažené dlhmi. O tom, ako postupovať, keď sa svojho podielu chcete vzdať, úplne ho odmietnuť a ako sa vyrovnať s dedičským konaním, keď ide o firmu, radili experti z praxe.