Skončenie rodičovskej dovolenky

Dobrý deň,potrebujem sa poradiť

dňa 23.5.2020 dovŕši dieťa 3 roky,týmto dňom sa konči rodičovská dovolenka....rodičovská dovolenka plynula v nadväznosti po materskej dovolenke....po rodičovskej dovolenke plánujem požiadať o podporu v nezamestnanosti....otázka znie....ak chcem dosiahnuť čo najvyššiu výšku podpory,treba rodičovskú dovolenku čerpať až do dovŕšenia 3 rokov dieťaťa a následne nastúpiť do práce?Cize ak je 23.5.2020 sobota, 24 nedeľa,to nepracujeme,odpracovať dňa 25.5 (pondelok)v práci a v ten istý deň ukončiť pracovný pomer dohodou so zamestnávateľom?mam tam ešte 13 dni dovolenky...alebo ukončiť rodičovskú dovolenku napr. o deň skôr?22-ho odpracovať a čerpať si napr.2 dni dovolenky?ako je to,ak dieťa dovŕši vek 3 roky cez víkend?dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus