skryté vady po kúpe domu

Kúpili sme dom (asi 6-ročný), o ktorom predávajúci tvrdili, že je plne funkčný , v skvelom stave. Ale potom sa ukázalo, že nie všetko funguje, ako má (solárne kolektory atď.). Vyskytli sa skryté vady na dome, ktoré nám bránia v plnom užívaní domu. Dom bol za "prémiovú" cenu, a teda nie sme ochotní platiť ešte niečo navyše.
Chcem sa opýtať, aké sú možnosti? Ak by sme v najhoršom prípade odstúpili od zmluvy, máme nejakú šancu uspieť, bez naťahovania sa x-rokov po súdoch?
V zmluve neuvádzame klasickú formulku, že dom kupujeme v stave v akom leží a stojí.

Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Zmluvu spíšte na mieru s expertom
Kúpna zmluva predstavuje vzájomný záväzok dvoch zmluvných strán – predávajúceho a kupujúceho. Ak je predmetom prevodu nehnuteľnosť, tak dokument musí byť písomný. Čo ešte radia v takýchto prípadoch experti z praxe?
Kúpnu zmluvu spíšte na mieru s expertom
Ak uzatvárate dokument, myslite na to, čo všetko musí obsahovať, aby bola platný. Viac si prečítate 19. septembra v rubrike 20 otázok a odpovedí o kúpnej zmluve.
Týchto desať rád sa držte pri kúpe
MajetokMáte vyhliadnutú nehnuteľnosť? Pozor na prekážky, na ktoré môžete doplatiť, ak sa do kúpy pustíte na vlastnú päsť. Ľubor Mäsiar, riaditeľ spoločnosti Haloreality odporúča niekoľko vecí, na ktoré by ste mali pred kúpou pamätať.
Čo má obsahovať kúpna zmluva
Zmluva je rozsiahlejšia. Uzatvára sa vždy nielen podľa Občianskeho zákonníka, ale aj zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov, ktorý určuje ďalšie náležitosti. Ak chýbajú, katastrálny odbor okresného úradu vklad nepovolí až do odstránenia nedostatku.
Dohoda o vine a treste. Kedy možno žiadať o podmienečné prepustenie?
Môže človek, ktorý uzavrie dohodu o vine a treste žiadať, aby ho pustili na podmienku? Odpovedá právnik.