skryté vady po kúpe domu

Kúpili sme dom (asi 6-ročný), o ktorom predávajúci tvrdili, že je plne funkčný , v skvelom stave. Ale potom sa ukázalo, že nie všetko funguje, ako má (solárne kolektory atď.). Vyskytli sa skryté vady na dome, ktoré nám bránia v plnom užívaní domu. Dom bol za "prémiovú" cenu, a teda nie sme ochotní platiť ešte niečo navyše.
Chcem sa opýtať, aké sú možnosti? Ak by sme v najhoršom prípade odstúpili od zmluvy, máme nejakú šancu uspieť, bez naťahovania sa x-rokov po súdoch?
V zmluve neuvádzame klasickú formulku, že dom kupujeme v stave v akom leží a stojí.

Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Bráňte sa šikane od vašich susedov
Rozhádaní susedia, narušené medziľudské vzťahy aj nepokoj v dome. Susedské spory zaťažujú každého obyvateľa paneláka či ulice. Riešte ich s chladnou hlavou. Kedy sa so susedom dohodnúť a ktoré situácie vyústia až do súdu? Praktické prípady opisujú právnici.
Vyberte si z pracovných ponúk vo finančníctve a poisťovníctve
Tu sú nové pracovné ponuky. HN ich pre vás pripravili s internetovým sprievodcom trhu práce– istp.
So susedom sa snažte najprv dohodnúť
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis.
Problémy v paneláku? Právnici radia, čo robiť v prípade uštekaného psa či fajčiaceho suseda
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis. Inokedy sa zasa treba sťažovať. Kedy a ako sa brániť, sa dozviete v stredajšej prílohe HN Expert venovanej susedským sporom.
Dôchodcovia, viete, aký vianočný príspevok dostanete?
V tomto roku sa v decembri znovu vyplácajú vianočné príspevky k dôchodkom, avšak len tým, ktorých suma všetkých vyplácaných dôchodkov k decembrovému výplatnému termínu nepresiahne 547,20 eura.