Som dedičom Podielových listov družstva. Neviem, ako s nimi najlepšie naložit.

Som dedičom družstevných podielových listov v nom hodnote 33, 30 €. z toho mi vyplýva spoplatnenie účtu a platenie každoročných poplatkov za jeho vedenie. Nemám dosť informácií, aby som sa vedela správne rozhodnúť, ako s nimi naložiť. s časti som sa snažila naštudovať svoje možnosti. Jednou z nich je zmena týchto papierov na listinné. Neviem, čo si vyžaduje tento proces. Ako výhodu považujem, že sa pravdepodobne vyhnem každoroćným poplatkom.
Ďalšou možnosťou je odpredaj FNM. Neviem však, či pri tejto možnosti to nebude strata.
Navštívila som CDCP, kde som sa dozvedela, že nie je možné zistiť reálnu cenu týchto papierov. Vraj mi ju môže povedať eminent - v tom prípade družstvo. Ich nominálna hodnota vśak nie je zanedbateľná.
Z toho, čo som sa dozvedela na internete sa neviem správne rozhodnúť a ocenila by som kaźdú pomoc k správnemu rozhodnutiu. Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus