stavebné konanie

Dobrý deň, mám na Vás otázku týkajúcu sa stavebného konania a jeho schvaľovania.
Pri kolaudácii stavby mohol stravebný úrad a zodpovedný pracovník možnosť zistiť, že kolaudovaný objekt bol rozšírený o stavbu terasy, ktorá nebola v stavebnom povolení. Komplikovanejšie je to o právny stav, kedy stavebník nie je majiteľom pozemku, na ktorom sa prestrešená terasa s murovanými základmi nachádza – je iba majiteľom objektu, na ktorý terasa nadväzuje). Má na užívanie dotknutého pozemku právo využívania formou vecného bremena, zapísaného v liste vlastníctva. Zaujíma ma či je na na odstránenie nepovolenej stavby potrebná aktivita so strany majiteľov pozemku ( ak áno, tak ko by mali postupovať ), alebo mal začať konanie stavrebný úrad, ktorý mohol osobne, ces zodpovedných pracovníkov, v čase kolaudácie susediaceho objektu zistiť, že objet bol rozšírený o terasu, ktorá presahuje veľkosťou kolaudovaný objekt.
Druhá otázka sa týka rozsahu plynúceho z práva užívania. Je to právo vzťahujúce sa iba na jeho osobu, uvedenú v LV, alebo môže tento pozemok používať na podnikateľské účely a v tomto prípade z neho urobiť priestor, ktorý môže využívať ktokoľvek. Aké práva zostali pri tomto usporiadaní majiteľom pozemku ?
Za odpoveď ďakujem a v prípade otázok Vám poskytnem ďalšie potrenbé informácie.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus