Sú trovy exekútora adekvátne, ak prevyšujú pohľadávku?

Ako  mnoho iných zasiahla i mňa exekucia. Žiaľ exekutorka so mnou zásadne písomne nekomunikuje. Problém je v tom, že exekučná pohľadávka je v súhrne na 4 141,19 EUR, ktorú som splatil. Ale predbežné trovy exekucie si odhadla na 6 188,67 EUR, čo je pre mňa likvidačné. Z  exekvovanej čiasty som dobrovoľne už splatil aj odmenu exekutora vo výške 10 % - 413,31 EUR, lebo mám názor, že moja exekucia bola bez problemu a nevznikli pri nej mimoriadne náklady ani naviac práce. Exekutorka so mno nekomunikuje a asi čaká, aby som doplatil do čiastky 6 188,67 EUR. Z tejto príčiny mám  v katastri zablokovaný majetok, ktorý mnohonásobne prevyšuje dlžnu sumu, no nemám k nemu právo z dôvodu exekúcie.

Prosím o radu odborníka, ako mám ďalej postupovať? Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus