Sudca a obhajca žalovaného boli spolužiaci na jednom pojednávaní.Je to správne?

Minulý rok som podala trestné oznámenie. Dôvodom bola nedokončená kuch.linka, a jej cena. Už v roku 2015 som si dala urobiť kuch.linku/dalej dielo/. Stolára mi poradila moja suseda. Prišiel,odmeral,nakreslil a hned mi povedal aj cenu 2000€. Neviem prečo, hned som mu na učet poslala sumu 2000€ /február 2015/ V marci t.r. mi stolár namontoval časť diela aj s nedostatkami, na ktoré som ho upozornila už pri montáži. Do dnešného dna nemám linku dorobenu, ani odstránené nedostatky. Samozrejme, že som stolára niekoľkokrát telef. SMS-kami žiadala o dokončenie diela. Vždy ma odsuval svojimi výhovorkami. V septem. 2015 som mu poslala dopor.list do vl.ruk v ktorom som ho žiadala o dokončenie diela, opravu nedostatkov. Určila som mu dátum po ktorom som nemala záujem o dokončenie diela a návrat sumy 2000€. V roku 2016 som podala trestné oznámenie na okr.sude Dolný Kubín. Pojednávanie prebehlo v oktobri 2016. Na pojednávaní som sa ako žalobkyňa som bola bez advokáta. Žalovaný mal advokáta.Pojednávanie bolo jednostranné v prospech žalovaného.Už na začiatku ma sudca zastavil, spis má dobre preštudovaný,nemám sa opakovať.Na moje otázky mi obhajca žalovaného odpovedal"na to vám nemusím odpovedať"Sudcu som 2xupozornila,že diktuje inak ako som vypovedala.Pri druhom upozornení sudca znervoznel.Upozornil ma,že pojednávanie je nahrávané.Sud som prehrala.Chcela som sa odvolať.Bola som za advokátom,kt.mi povedal,že sa s tým nedá nič robiť.Ani neviem prečo/už sa nedalo odvolať/som bola za dalším advokátom.Prečítal si zápisnicu a krútil hlavou.Vraj prečo som neprišla skorej,teraz je už neskoro.Povedal mi,že sudca a obhajca žalovaného boli spolužiaci.Dvakrát mi zopakoval "urobili si z vás vrtuľu,pri mne by si to nemohli dovoliť,dielo je určitá vec,nie neurčitá vec ako to bolo uvedené v zápisnici/to poukazoval na jeden odsek zo zápisnice/.Z jeho kancelárie som vyšla so slzami v očiach. Moja otázka: Môže pojednávanie viesť sudca a môže byť obhajca žalovaného na jednom pojednávaní? Bolo toto pojednávanie korektné?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus