SZČO na Slovensku a v Rakusku

dobry den, Chcela by som sa opytat , pripade ze SZCO ma zivnost aj na Slovensku aj v Rakusku - socialnou poistovnou je bol vystaveny formular A1 ( E101) a pridelena prislusnost jedneho statu - Slovensko. Danove priznanie podava na Slovensku. Ma do tohto danoveho priznania zapisat aj prijmy z Rakuska? Ked tieto prijmy zapise , ma uplatnit metodu vynatia prijmov? Alebo, ked ze plati na Slovensku odvody do socialnej aj zdravotnej poistovni aj z prijmov z Rakuska, tak sa tieto prijmy nevynimaju? Ked budu zahranicne prijmy vynate, tak bude socialna aj zdravotna poistovna vediet z akeho vymeriavaceho zakladu sa maju vyratat nove odvody? Ked sa uplatni metoda vynatia znamena to ze musi podat danove priznanie aj v Rakusku i ked ma pridelenu legislativu Slovenska a odviest dan v Rakusku???????? Dakujem za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus