Trovy konania - úhrada

Dobrý deň.
Chcem sa spýtať, ako je to s úhradou trov konania, keď klient doteraz platil právnikovi postupne za vykonané právne úkony a tiež sám zaplatil súdne poplatky (hoci zostala ešte nejaká neuhradená čiastka za režijný paušál a z celkového vyčíslenia trov právnej služby, ale to je malá čiastka) a právnik požaduje na súde uplatňované celé trovy konania aj so súdnymi poplatkami vyplatiť na svoj účet.
Ako sa tieto prostriedky potom vrátia ku klientovi? To ich má požadovať vyplatiť od svojho právnika? Takto by bol právnik vyplatený 2x a klientovi sa náklady na právne služby nevrátia a platí právnika aj v prípade výhry či prehry rovnako.
Prosím o vysvetlenie. Lebo ak klient teda vopred platí právnikovi, aj súdne poplatky, prečo tieto majú ísť na účet právnika a nie klientovi. Resp. aký je potom mechanizmus vrátenia týchto výdavkov klientovi?
Ak som sa nevyjadrila jasne, rada moju otázku doplním.
Ďakujem za odpoveď.
TK

TK sa opýtal/a 18.6. 2014 o 09:03 v kategórii Právo
maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus