Ublizenie na zdravi

Dobry vecer,

rada by som poziadala o radu, pretoze ma neskutocne boli co sa dnes prihodilo mojej sestre.

Moja sestra ma skoro 6r syna, ktory je hyperaktivny, tazko je mu rozkazat, tazko mu vziat z ruk nieco, co ho prave "bavi". Dnes s nim moja sestra sla na detske ihrisko a maly hadzal pieskom.

Otec jedneho dietata zrejme upozornil maleho a moju sestru, ktora maleho napomenula, ale maly neposluchol. V tom zacal hucat na maleho, sestra sa svojho syna zastala, ten otec nejakeho dietata prisiel k nej a strelil jej facku, po ktorej sa prekotila cez lavicku.

Malym zacala manzelka toho otca triast a sacat ho z ihriska. Maly chytil sok, velmi plakal a sestra tiez. Pytala som sa jej preco na neho nezavolala policiu, povedala, ze v tom soku sla domov aj s malym. Velmi ma to ako tetu synovceka a sestru sestry, boli a rani.

Neskor sme zasli na policiu, tam jej odporucili zajtra zajst k DR a s vysledkami od DR sa vratit a podat trestne oznamenie. Trpla jej lava noha a ruka. Najblizsia pohotovost je dalej od mesta, v nemocnici kde sme boli, ju nevysetrili, vraj musi ist do tej vzdialenejsej, kedze ta patri pod ich obec. Sestra toho muza videla len par krat na ihrisku, boli tam asi dve zeny ako svedkyne, ale kedze jej nik neprisiel pomoct, dedukujem, ze sanca na ich svedectvo je nulova...

Ako sa prosim postupuje v takychto pripadoch? Myslite, ze je sanca bez poznania mena osoby, ktora jej ublizila, domoct sa jeho potrestaniu?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Viete, či váš dedo vlastnil les? Čo ak ste ho zdedili? Nenechajte ho štátu
Overiť si, či vám v katastri nepatrí nejaký les, je jednoduché. Keď ho vlastníte, môžete na ňom aj zarobiť. Ako na to, povieme vám v pondelkovej prílohe HN.
Ruku na srdce, kedy ste boli na preventívnej prehliadke? Toto si preverte
Dospelí Slováci nechodia na preventívne prehliadky v takej miere, ako by mali. Len zhruba 20 % dospelých absolvovalo minulý rok preventívku u praktického lekára.
Osobné údaje sa budú chrániť prísnejšie. Firmy, nezanedbajte prípravu
Pol milióna firiem bude musieť prehodnotiť svoje pravidlá v ochrane osobných údajov. Brusel žiada prísnejšie dbať na práva ľudí.
Generálna prokuratúra zverejnila počet sťažností pre súdne prieťahy
V prvom polroku tohto roka podali prokurátori 89 sťažností na príslušné súdy pre súdne prieťahy. V minulom roku to bolo spolu 243 sťažností. 
Penzisti šetria na dani aj poplatkoch
Zistite, na čo všetko máte nárok, a nepremeškajte benefity a pomoc, ktoré môžete ako dôchodcovia získať.