Ublizenie na zdravi

Dobry vecer,

rada by som poziadala o radu, pretoze ma neskutocne boli co sa dnes prihodilo mojej sestre.

Moja sestra ma skoro 6r syna, ktory je hyperaktivny, tazko je mu rozkazat, tazko mu vziat z ruk nieco, co ho prave "bavi". Dnes s nim moja sestra sla na detske ihrisko a maly hadzal pieskom.

Otec jedneho dietata zrejme upozornil maleho a moju sestru, ktora maleho napomenula, ale maly neposluchol. V tom zacal hucat na maleho, sestra sa svojho syna zastala, ten otec nejakeho dietata prisiel k nej a strelil jej facku, po ktorej sa prekotila cez lavicku.

Malym zacala manzelka toho otca triast a sacat ho z ihriska. Maly chytil sok, velmi plakal a sestra tiez. Pytala som sa jej preco na neho nezavolala policiu, povedala, ze v tom soku sla domov aj s malym. Velmi ma to ako tetu synovceka a sestru sestry, boli a rani.

Neskor sme zasli na policiu, tam jej odporucili zajtra zajst k DR a s vysledkami od DR sa vratit a podat trestne oznamenie. Trpla jej lava noha a ruka. Najblizsia pohotovost je dalej od mesta, v nemocnici kde sme boli, ju nevysetrili, vraj musi ist do tej vzdialenejsej, kedze ta patri pod ich obec. Sestra toho muza videla len par krat na ihrisku, boli tam asi dve zeny ako svedkyne, ale kedze jej nik neprisiel pomoct, dedukujem, ze sanca na ich svedectvo je nulova...

Ako sa prosim postupuje v takychto pripadoch? Myslite, ze je sanca bez poznania mena osoby, ktora jej ublizila, domoct sa jeho potrestaniu?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.