Úhrada trov advokátovi

Asi pred trinástimi rokmi som predal ojazdený autobus. V tom istom roku ma kupujúci obvinil, že som mu predal autobus v zlom stave a požadoval kompenzáciu 200 000 SK. Po dlhých rokoch súdnych sporov bol vydaný konečný právoplatný verdikt v zmysle, že som súd vyhral a navrhovateľ je povinný uhradiť trovy konania môjmu právnemu zástupcovi na jeho účet. Môj právny zástupca požaduje, aby som mu zaplatil tieto trovy dopredu na základe faktúry, ktorú mi vystavil a zdôvodňuje to, že nie je ochotný vymáhať súdne trovy od navrhovateľa z dôvodu, že tento je platobne neschopný (nemá žiadny majetok). Súdil som sa o 200 000 Sk a môj právny zástupca mi vyfakturoval súdne trovy vo výške viac ako 8 tis. Eur. Môjmu právnemu zástupcovi som na začiatku sporu podpísal len štandardnú plnú moc na zastupovanie. Má môj právny zástupca na to nárok a hlavne, či podľa platnej právnej legislatívy som povinný môjmu právnemu zástupcovi uhradiť trovy v prípade, že navrhovateľ mne alebo jemu tieto trovy neuhradí?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Bráňte sa šikane od vašich susedov
Rozhádaní susedia, narušené medziľudské vzťahy aj nepokoj v dome. Susedské spory zaťažujú každého obyvateľa paneláka či ulice. Riešte ich s chladnou hlavou. Kedy sa so susedom dohodnúť a ktoré situácie vyústia až do súdu? Praktické prípady opisujú právnici.
Vyberte si z pracovných ponúk vo finančníctve a poisťovníctve
Tu sú nové pracovné ponuky. HN ich pre vás pripravili s internetovým sprievodcom trhu práce– istp.
So susedom sa snažte najprv dohodnúť
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis.
Problémy v paneláku? Právnici radia, čo robiť v prípade uštekaného psa či fajčiaceho suseda
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis. Inokedy sa zasa treba sťažovať. Kedy a ako sa brániť, sa dozviete v stredajšej prílohe HN Expert venovanej susedským sporom.
Dôchodcovia, viete, aký vianočný príspevok dostanete?
V tomto roku sa v decembri znovu vyplácajú vianočné príspevky k dôchodkom, avšak len tým, ktorých suma všetkých vyplácaných dôchodkov k decembrovému výplatnému termínu nepresiahne 547,20 eura.