Ukončenie pracovného pomeru

Dobrý deň, momentálne sa starám o deti a poberám rodičovský príspevok. Môj zamestnávateľ predáva firmu a nový majiteľ preberá aj všetkých zamestnancov - okrem mňa. Podľa akého paragrafu ZP so mnou zamestnávateľ rozviaže pracovný pomer? Mám nárok na odstupné a preplatenie dovolenky? Keď sa prihlásim na Úrad práce po ukončení rodičovského príspevku, t. j. v septembri 2019, budem mať nárok na dávku v nezamestnanosti? Vo firme som pracovala od februára 2007 na dobu neurčitú. Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Bráňte sa šikane od vašich susedov
Rozhádaní susedia, narušené medziľudské vzťahy aj nepokoj v dome. Susedské spory zaťažujú každého obyvateľa paneláka či ulice. Riešte ich s chladnou hlavou. Kedy sa so susedom dohodnúť a ktoré situácie vyústia až do súdu? Praktické prípady opisujú právnici.
Vyberte si z pracovných ponúk istp – z finančníctva a poisťovníctva
Tu sú nové pracovné ponuky. HN ich pre vás pripravili s internetovým sprievodcom trhu práce– istp.
So susedom sa snažte najprv dohodnúť
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis.
Problémy v paneláku? Právnici radia, čo robiť v prípade uštekaného psa či fajčiaceho suseda
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis. Inokedy sa zasa treba sťažovať. Kedy a ako sa brániť, sa dozviete v stredajšej prílohe HN Expert venovanej susedským sporom.
Dôchodcovia, viete, aký vianočný príspevok dostanete?
V tomto roku sa v decembri znovu vyplácajú vianočné príspevky k dôchodkom, avšak len tým, ktorých suma všetkých vyplácaných dôchodkov k decembrovému výplatnému termínu nepresiahne 547,20 eura.