Uver

Dobry den, mam otazku ohladom uveru. Vzali sme si s partnerom uver v hodnote 100 000 eur s tym, ze sa sklada z 50 000 eur ako uver pre mladych a 50 000eur na rekonstrukciu. Ja som od partnera odkupila cast domu za 50 000 eur a 50 000 eur ostava na spominanu rekonstrukciu. Byt je v ramci tohto uveru v zalozke banky. Uver ziadam ja, ale on je spoludlznik. Budeme ho splacat spolu, zaujima ma vsak, ako je to posudzovane a videne bankou. Byt ma dvoch majitelov, koho podiel sa v akom pomere splaca, ked uver je spolocny? Ak by som totiz v nasledujucich rokoch mala hotovost a chcela si vyplatit svoj podiel v dome za 50 000, aby uz nebol zalozeny bankou, ako by to bolo mozne a videne bankou?

Dakujem

K.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus