Úver na nehnuteľnosť

Figurujem na úvere ako spoludlžník na dom v hodnote 190000€, ale nie som majiteľom nehnuteľnosti. Ako postupovať pri vyňatí z úveru, keď môj ex sa nechce dohodnúť? je pravda, že do domu už nemôžem vstúpiť, lebo nie som majiteľ aj keď na úvere na tuto nehnuteľnost som? V dome mi ešte ostali moje osobne veci, oblečenie, bicykel, pár dokumentov, ktoré mi nechce dať.. som aktuálne v zlej finančnej situácii, a fakt si nemôžem dovoliť kupovať si všetko .. na čo mám právo? A ako postupovať, ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Viete, či váš dedo vlastnil les? Čo ak ste ho zdedili? Nenechajte ho štátu
Overiť si, či vám v katastri nepatrí nejaký les, je jednoduché. Keď ho vlastníte, môžete na ňom aj zarobiť. Ako na to, povieme vám v pondelkovej prílohe HN.
Ruku na srdce, kedy ste boli na preventívnej prehliadke? Toto si preverte
Dospelí Slováci nechodia na preventívne prehliadky v takej miere, ako by mali. Len zhruba 20 % dospelých absolvovalo minulý rok preventívku u praktického lekára.
Osobné údaje sa budú chrániť prísnejšie. Firmy, nezanedbajte prípravu
Pol milióna firiem bude musieť prehodnotiť svoje pravidlá v ochrane osobných údajov. Brusel žiada prísnejšie dbať na práva ľudí.
Generálna prokuratúra zverejnila počet sťažností pre súdne prieťahy
V prvom polroku tohto roka podali prokurátori 89 sťažností na príslušné súdy pre súdne prieťahy. V minulom roku to bolo spolu 243 sťažností. 
Penzisti šetria na dani aj poplatkoch
Zistite, na čo všetko máte nárok, a nepremeškajte benefity a pomoc, ktoré môžete ako dôchodcovia získať.