Vlastním byt a aj pozemok pod panelákom.Nechcem úver na zateplenie.Ostatní chcú.Musím splácať aj ja?

S manželom sme vlastníci bytu a aj pozemku pod panelákom. Väčšina nájomníkov chce zatepliť a vziať úver v hodnote min. 600 000 Eur a viac. Nesúhlasíme ani so zateplením paneláku a ani s tým aby náš byt bol založený v banke úverom. Tvrdia, že ak podpíše väčšina, tak úver sa vezme. Ale my sme majitelia a vlastníci bytu, ako môže niekto bez nášho podpisu založiť do banky náš byt, ktorého sme vlastníkmi a máme aj list vlastníctva. Nechceme splácať úver. Už sme postarší a dlh na minimálne 30 rokov si nemienime vziať. Ako sa dá proti tomuto rozhodnutiu ostatných brániť?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus