Vplyv DoVP počas rodičovskej dovolenky na príspevok v nezamestnanosti

Dobrý deň,
poprosím vás o radu. Od augusta 2014 som bola na MD, v apríli 2015 som prechádzala z MD na RD. 31.8.2017 mi končila RD a so zamestnávateľom som sa dohodla na ukončení PP (PP trval od októbra 2013 do 31.8.2017). Dva dni 30. a 31.8.2017 som si čerpala dovolenku, zvyšok nevyčerpanej dovolenky spolu s prémiou mi zamestnávateľ vyplatil v septembri (bolo to okolo 2.000 €). 6 mesiacov počas rodičovskej dovolenky od marca 2017 do 31.8.2017 som si privyrábala na DoVP (mesačná odmena 50 €). Od 1.9.2017 som evidovaná na ÚPSVaR. Včera mi volala pani zo Sociálnej poisťovne (chýbali jej nejaké údaje) a len tak medzi rečou mi oznámila, že tou dohodou som si značne znížila dávku v nezamestnanosti. Ak by som ju vraj nemala, vychádzala by mi max. dávka v nezamestnanosti tj j. 930 €. Teraz mi vraj musia spriemerovať vysoký DVZ z PP s 50 € dohodou, ktorá trvala 6 mesiacov a tým pádom mi vyjde dávka v nezamestnanosti len okolo 280 €. Oficiálny výmer mi ešte zo Sociálnej poisťovne neprišiel.
Moja otázka znie: Môže mať dohoda o vykonaní práce počas rodičovskej dovolenky taký vplyv na dávku v nezamestnanosti, ktorá sa vypočítava z pracovného pomeru? Podľa mňa je to pekne nespravodlivé.
Ďakujem za odpoveď.
Zuzana

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.