Vrátenie peňažného príspevku na opatrovanie

Dobrý deň!
Mám 19 rokov a uznali mi invalidný dôchodok z mladosti nad 70% (schválený v októbri 2017 a spätne doplatený od 18. roku života v roku 2016) Počas tohto obdobia (2016-2017), keď som ešte nedostával invalidný dôchodok poberal môj otec príspevok na opatrovanie zvýšený o 49,80 € z dôvodu, že nemal iný príjem a ja som bol ako nezaopatrený študent. Matka si počas tejto doby uplatnila daňový bonus. Z viacerých zdrojov sme sa dopočuli, že musíme dané čiastky (navýšenie príspevkov a uplatnený daňový bonus) vrátiť. Obraciam sa na Vás preto s prosbou o radu ako postupovať.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Bráňte sa šikane od vašich susedov
Rozhádaní susedia, narušené medziľudské vzťahy aj nepokoj v dome. Susedské spory zaťažujú každého obyvateľa paneláka či ulice. Riešte ich s chladnou hlavou. Kedy sa so susedom dohodnúť a ktoré situácie vyústia až do súdu? Praktické prípady opisujú právnici.
Vyberte si z pracovných ponúk istp – z finančníctva a poisťovníctva
Tu sú nové pracovné ponuky. HN ich pre vás pripravili s internetovým sprievodcom trhu práce– istp.
So susedom sa snažte najprv dohodnúť
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis.
Problémy v paneláku? Právnici radia, čo robiť v prípade uštekaného psa či fajčiaceho suseda
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis. Inokedy sa zasa treba sťažovať. Kedy a ako sa brániť, sa dozviete v stredajšej prílohe HN Expert venovanej susedským sporom.
Dôchodcovia, viete, aký vianočný príspevok dostanete?
V tomto roku sa v decembri znovu vyplácajú vianočné príspevky k dôchodkom, avšak len tým, ktorých suma všetkých vyplácaných dôchodkov k decembrovému výplatnému termínu nepresiahne 547,20 eura.