Vrátenie stravných lístkov

Dobrý deň, poprosila by som o radu: zamestnanec nastúpil do práce 1.5.2020, PP ukončil v skúšobnej dobe 15.6.2020. Boli mu ale vydané gastrolístky za mesiac 05/2020 aj 06/2020. Boli vykonané aj zrážky zo mzdy - 45%. Nakoľko mu bolo vydaných viac lístkov (na celý jún 2020, ale pracoval len do 15.6.), má u seba aj lístky, na ktoré nemal nárok. Lístky vrátiť nevie, lebo ich už nemá. Ak mu výplate za 06/2020 zrazím sumu 55% (časť zamestnávateľa) za tie lístky, na kt. nemal nárok, tak to bude v poriadku? Nezrážam celú hodnotu SL, iba 55%. Podpíše Dohodu o zrážkach zo mzdy na túto čiastku a bude to takto v poriadku? Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus