výmaz spoločníka / konateľa z OR

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť, ako zabezpečiť výmaz spoločníka / konateľa z OR. Sme 4 spoločníci, ja som navyše aj konateľom. Firma od svojho vzniku (cca 12 rokov) nevykázala žiaden zisk, žiadnu aktivitu, nič. Spoločníci žijú v ČR a nie sú dostihnuteľní a nie je teda možné zvolať VZ, aby som mohol touto cestou požiadať o zrušenie pozície spoločníka / konateľa. Keďže živím dve deti a občas sa stane, že ukončím spoluprácu so zamestnávateľom (pracujem normálne na plný úväzok) a dostanem sa na úrad práce, kde ma (samozrejme) odmietnu zaevidovať, keďže som spoločníkom / konateľom - spôsobuje mi to dosť vážne problémy.
Dá sa zrušiť moja pozícia ako spoločníka (a následný výmaz) v predmetnej firme povedzme žiadosťou na OR? Alebo nejakou inou cestou?
Ďakujem za radu

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus