výmena vertikálnych stúpačiek v bytovom dome

Dobrý deň,

v našom bytovom dome (34 bytov) sa odsúhlasila (podľa menšiny vlastníkov bytov zbytočná ) výmena liatinových odpadových rúr a vodovodných stúpačiek, ktoré sú tiež v dobrom stave. Ja ako jediný 100% vlastník mojej garsónky budem v čase realizácie diela v kúpeľoch. Nemám komu zveriť kľúče od môjho bytu. Musím aj v takomto prípade sprístupniť byt? Kto mi v takom prípade dohliadne, aby mi majstri nepoškodili nič v byte pri prácach? Mám v chodbičke novú kuchynskú linku, a prerobenú WC miestnosť a kúpelku - všetko nové obklady. Pri manipulácii s 2-metrovými rúrami ľahko môže dôjsť k poškodeniu môjho vlastníctva. Ako si ho mám ochrániť?

Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus