Výplatné pásky a krátenie dovolenky

1. Dobrý deň, prosím Vás, je zamestnávateľ povinný zasielať mi výplatné pásky aj v období, keď som PN a peniaze poberám zo sociálnej poisťovne ? Ten môj prestal, akonáhle mi vyplatil prvých 10 dní a potom bola moja výplata 0. Myslím, že nekoná správne.
Ďakujem

2. Ako mi môže zamestnávateľ skrátiť dovolenku v prípade, že som pracovala na dobu určitú od 17.4.2016 - 31.8.2017 a z tohto obdobia som PN od 7.3.2017 doteraz. Zostalo mi 14 dní dovolenky. Je povinný mi nejaké dni preplatiť?
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Bráňte sa šikane od vašich susedov
Rozhádaní susedia, narušené medziľudské vzťahy aj nepokoj v dome. Susedské spory zaťažujú každého obyvateľa paneláka či ulice. Riešte ich s chladnou hlavou. Kedy sa so susedom dohodnúť a ktoré situácie vyústia až do súdu? Praktické prípady opisujú právnici.
Vyberte si z pracovných ponúk vo finančníctve a poisťovníctve
Tu sú nové pracovné ponuky. HN ich pre vás pripravili s internetovým sprievodcom trhu práce– istp.
So susedom sa snažte najprv dohodnúť
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis.
Problémy v paneláku? Právnici radia, čo robiť v prípade uštekaného psa či fajčiaceho suseda
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis. Inokedy sa zasa treba sťažovať. Kedy a ako sa brániť, sa dozviete v stredajšej prílohe HN Expert venovanej susedským sporom.
Dôchodcovia, viete, aký vianočný príspevok dostanete?
V tomto roku sa v decembri znovu vyplácajú vianočné príspevky k dôchodkom, avšak len tým, ktorých suma všetkých vyplácaných dôchodkov k decembrovému výplatnému termínu nepresiahne 547,20 eura.