vypocet materskej

Dobrý deň,

Chcem Vás poprosiť o odbornú radu a pomoc nájsť riešenie pri situácii, ktorá mi vznikla pri výpočte druhej materskej.
Moja situácia: 4.januára 2016 som nastúpila na materskú dovolenku s prvým dieťaťom, teda 1.1.2016 som ešte dostala finančnú odmenu za štátny sviatok.
19.júna 2017 som nastúpila na materskú dovolenku s druhým dieťaťom a jej denný vymeriavací základ bol vypočítaný z predchádzajúceho roka(2016). a teda len za 1.január, čo bolo následne vydelené tromi dňami (1.1.2016(štátny sviatok), 2.1.2016(sobota), 3.1.2016(nedeľa)). Z toho mi vyšiel denný vymeriavací základ 12eur.
Som zamestnaná nepretržite u jedného zamestnávateľa od roku 2012 s mesačnou výškou hrubej mzdy cez 1000eur.

Prosím o radu, či existuje nejaký zákon,resp.paragraf, ktorý nepovoľuje takýto výpočet. Prípadne načo sa možno odvolať, aby mi bola vyplatená materská, ktorá mi na základe odpracovaných rokov a mzdy prináleží.

Vopred Vám ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Vyúčtovanie energií ošetrite právne
Bez dobre pripravenej nájomnej zmluvy by ste nemali prenajímať ani dávať do prenájmu byt. Vždy v nej ide o dohodu oboch strán, čiže je vhodné dohodnúť si také podmienky, ktoré budú vyhovujúce pre všetkých. Radia vám experti z praxe.
Zadlžených Slovákov lovia šmejdi
Legislatívne novinky v oblasti oddlženia sa snažia vo svoj prospech využiť rôzne firmy.
Máte zálusk na pôdu? Jej reguláciu ide štát meniť. Všetko sa dozviete v prílohe HN v stredu
Štát pripravil revolúciu v prevodoch poľnohospodárskej pôdy. Jej predaje chce limitovať. Novinky prinesieme v mimoriadnej stredajšej prílohe Pôda špeciál.
Darovali ste krv a zamestnávateľ nechce uznať neprítomnosť? Radí právnik
Ako sa berie čas, strávený pri darovaní krvi, ak ste zamestnancom.
Pri spisovaní pomôže vzor
Výška nájomného je nadôležitejším bodom pri zhotovovaní vašej zmluvy. Väčšinou je vyjadrená v eurách, ale môžete sa dohodnúť aj na nepeňažnej forme.