výpočet materskej

Dobrý deň,

Chcem Vás poprosiť o odbornú radu a pomoc nájsť riešenie pri situácii, ktorá mi vznikla pri výpočte druhej materskej.
Moja situácia: 4.januára 2016 som nastúpila na materskú dovolenku s prvým dieťaťom, teda 1.1.2016 som ešte dostala finančnú odmenu za štátny sviatok.
19.júna 2017 som nastúpila na materskú dovolenku s druhým dieťaťom a jej denný vymeriavací základ bol vypočítaný z predchádzajúceho roka(2016). a teda len za 1.január, čo bolo následne vydelené tromi dňami (1.1.2016(štátny sviatok), 2.1.2016(sobota), 3.1.2016(nedeľa)). Z toho mi vyšiel denný vymeriavací základ 12eur.
Som zamestnaná nepretržite u jedného zamestnávateľa od roku 2012 s mesačnou výškou hrubej mzdy cez 1000eur.

Prosím o radu, či existuje nejaký zákon,resp.paragraf, ktorý nepovoľuje takýto výpočet. Prípadne načo sa možno odvolať, aby mi bola vyplatená materská, ktorá mi na základe odpracovaných rokov a mzdy prináleží.

Vopred Vám ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Už len elektronicky. Všetci živnostníci budú povinne komunikovať s daniarmi iba cez počítač
Podať priznanie cez internet bude povinné už pre všetkých drobných podnikateľov. Aj pre samostatne zárobkovo činné osoby.
Počet osobných bankrotov stúpa. Na vybavenie sa však stále čaká niekoľko mesiacov
Situáciu by mal pomôcť zlepšiť aj nový projekt Informačného systému Centra právnej pomoci v predpokladanom objeme 4,95 milióna eur, ktorý pripravuje rezort spravodlivosti.
20 otázok a odpovedí o dedičstve
Dedenie majetku po poručiteľovi môže pozostalých zaskočiť v prípade, že je dedičstvo zaťažené dlhmi. O tom, ako postupovať, keď sa svojho podielu chcete vzdať, úplne ho odmietnuť a ako sa vyrovnať s dedičským konaním, keď ide o firmu, radili experti z praxe.