výpočet materskej

Dobry den, chcem sa spytat ci by ste mi nemohli poradit s mojou MD. 

OD roku 2007 som zamestnana vo firme MVL, kde som mala 2 materske a zaroven som vzdy pracovala popri materskej ( ukoncene dohody ). Do prace som sa vratila 16.8.2016.

SOm tehotna a nastupujem na matersku 22.12.2017. Zaroven od 1.9 budem mat pracovny pomer vo firme Agroeduka, kde splnim podmienku 90 dni ( 30+31+30 ) . 

Jedna pani mi na socialke povie ze budem mat narok na materske aj z agroeduky a ked som tam bola osobne zase ze nebudem lebo nesplnim v novom zamestnani 270 dni, a  kedze Materska z MVL ( VZ rok 2016 - tu uz neovplyvnim )  a 270 z akejkolvek dohody ( ale zase MVL ) 

Ale pritom v definici na socialke maju napisane 270 dni z akehokolvek ukonceneho NP. 

Neviete mi poradit, ci budem mat narok aj na cerpanie materskej z Agroeduky? 

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.