výpočet materskej

Dobry den, chcem sa spytat ci by ste mi nemohli poradit s mojou MD. 

OD roku 2007 som zamestnana vo firme MVL, kde som mala 2 materske a zaroven som vzdy pracovala popri materskej ( ukoncene dohody ). Do prace som sa vratila 16.8.2016.

SOm tehotna a nastupujem na matersku 22.12.2017. Zaroven od 1.9 budem mat pracovny pomer vo firme Agroeduka, kde splnim podmienku 90 dni ( 30+31+30 ) . 

Jedna pani mi na socialke povie ze budem mat narok na materske aj z agroeduky a ked som tam bola osobne zase ze nebudem lebo nesplnim v novom zamestnani 270 dni, a  kedze Materska z MVL ( VZ rok 2016 - tu uz neovplyvnim )  a 270 z akejkolvek dohody ( ale zase MVL ) 

Ale pritom v definici na socialke maju napisane 270 dni z akehokolvek ukonceneho NP. 

Neviete mi poradit, ci budem mat narok aj na cerpanie materskej z Agroeduky? 

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Viete, či váš dedo vlastnil les? Čo ak ste ho zdedili? Nenechajte ho štátu
Overiť si, či vám v katastri nepatrí nejaký les, je jednoduché. Keď ho vlastníte, môžete na ňom aj zarobiť. Ako na to, povieme vám v pondelkovej prílohe HN.
Ruku na srdce, kedy ste boli na preventívnej prehliadke? Toto si preverte
Dospelí Slováci nechodia na preventívne prehliadky v takej miere, ako by mali. Len zhruba 20 % dospelých absolvovalo minulý rok preventívku u praktického lekára.
Osobné údaje sa budú chrániť prísnejšie. Firmy, nezanedbajte prípravu
Pol milióna firiem bude musieť prehodnotiť svoje pravidlá v ochrane osobných údajov. Brusel žiada prísnejšie dbať na práva ľudí.
Generálna prokuratúra zverejnila počet sťažností pre súdne prieťahy
V prvom polroku tohto roka podali prokurátori 89 sťažností na príslušné súdy pre súdne prieťahy. V minulom roku to bolo spolu 243 sťažností. 
Penzisti šetria na dani aj poplatkoch
Zistite, na čo všetko máte nárok, a nepremeškajte benefity a pomoc, ktoré môžete ako dôchodcovia získať.