Výpoveď dohodou zo strany zamestnávateľa parag. 60

Dobrý deň, som invalidna do 70%, ZTP do 50%..Pracujem na čerpacej stanici, kde sa menili prenajímateľa. Od bývalého zamestnavatela som len dostali papier, aby som ho podpísala. Je na nej rozviazanie pracov. pomeru dohodou paragr. 60.,bez toho, aby sa niekto so mnou dohodol. V jednom odstavci je písané, citujem,, zamestnávateľ sa rozhodol dať zamestnancovi vypoved dohodou k datumu,,,atď.
Nový zamestnávateľ /prenajímateľ CS si ma zatiaľ necháva na základe pracovnéj zmluvy od ďalšieho príslušného dňa, samozrejme so skusobnou dobou 3 mesiace.
Výpoveď dohodou som nepodpisala lebo chcem odstupné, nakoľko sa so mnou nikto nedohodol. Možno by som prešla na inú CS, ktorú ešte prenajíma. Mam nárok na 1 mes. odstupné, keď som pracovala u prvého zamestnávateľa skoro 3 roky?
Ďakujem vopred za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus