vyriešenie dlhu, exekucie

Dobrý deň ,
potrebovala by som pomoc, chcela by som napísať na okresný súd žiadosť o zastavenie exekúcie, alebo niečo podobné, ako sa brániť prosím??v roku 2015 som si zobrala úver od nebankovky-POHOTOVOST vo výške 500 €, chceli naspäť okolo 950€, splatila som asi 300€/ ziadl nemam vsetky doklady/, oni tvrdia, ze len 200€, dnes mi exekutor zablokoval ucet na sumu 3700€ , je to vobec mozne, ze to uznal sud? alebo ako si s tym poradit, je to nezmyselne, neviem, ci vobec mam sancu, nakolko som zivnostnicka, a ked som si uver brala, tak ma evidvali ako SZČO, teda mam ine naroky ako FO zamestnanec? Mozem sa vobec branit???
Prosim dakujem za kazdu radu, prosim ako napisem list, a vobec, co v nom mozem ziadat, o prehodnotenie, o neopravnene obohatenie, alebo co....

dakujem moc

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.