výška odstupného

Dobrý deň, po skončení RD dostanem výpoveď a po dohode so zamestnávateľom mám dostať odstupné. Výška odstupného je stanovená aj zákonom, alebo je to len na dohode? Nemáme odbory, ani kolektívnu zmluvu, ktorá by tieto veci upravovala. Môžem vychádzať zo svojej hrubej mzdy pred nástupom na MD a odpracovanými rokmi?
Ďakujem, Jana

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Toto je 7 najužitočnejších webových stránok, o ktorých ste nevedeli
Google či Facebook? Nielen tieto celosvetovo populárne stránky vedia zjednodušiť život. Pozrite sa na výber užitočných adries, ktoré vám uľahčia každodenné povinnosti.
20 otázok o zmenách na trhu práce
Štát skomplikoval firmám vysielanie ľudí na prácu do cudziny. Nové pravidlá stanovil od 18. júna Zákonník práce a ďalšie zákony. Na pokyn Bruselu sa tak po novom definuje cezhraničné vysielanie pracovníkov, ako aj nelegálna práca. Tu je k téme dvadsať aktuálnych otázok a odpovedí vrátane pravidiel týkajúcich sa výpovedí z práce a odstupného.
Toto sú revolučné zmeny v legislatíve
V júli vstúpia do života tri nové samostatné kódexy. Nahradia Občiansky súdny poriadok z roku 1963. Pripravili sme prehľad zmien v zákonoch, ktoré nadobudnú účinnosť počas prázdnin. Výrazne sa zmenia pravidlá uplatňovania svojich práv na súde.
Firmy prídu o nedotknuteľnosť
Od júla sa zavádza možnosť úplne zrušiť právnickú osobu. Novinky sa budú týkať aj vlastníckych práv.
Podnikatelia musia od júna vypisovať úradom viac papierov. Pozrite sa, aké
Firmy sa boria s novou byrokraciou. Prináša ju Zákonník práce a ďalšie zákony, ktoré menia podmienky spojené s cezhraničným vysielaním zamestnancov.