Vysporiadanie

Dobry den, roku 2007 prebehlo dedicske konanie kedy moj otec ziskal 17/20 domu a starka v nom ostala s dozivotnym pravom, lenze 3/20 ostali tatkovej sestre, ktora v tom case uz v dome nebyvala. V tom 2007 sa zacala prerabka domu (nove okna, nova strecha, podlahy, dlazby, kupelna a kuchyna nova) do domu sme sa prestahovali. Starka zomrela v juny 2017. Nasi chceli tetu vyplatit lenze necakane zomrela v auguste 2017. Teta mala muza alkoholika a 8 rocnu dceru. Jej muz si narokuje 12 000€ a ze cely podiel je jeho a ze mu patri polovica domu co samozrejme nie je pravda. Cena nasho domu by bola asi cca 40000€ a podiel by bol mozno 6000€ a na to teraz nasi nemaju. Nevieme co mozme cakat. Teta sa nepodielala ziadnymi peniazmi na opravach na nicom. Da sa to teraz spatne vymahat od jej manzela ked sa stane dedicom, napr. poistka ma dom, dane atd?
Ich 8 rocna dcera nebyva s otcom, pretoze je alkoholik a nepracuje. Mala byva u tetinej sestry, ktora si vybavuje cez sud papier na malu aby ju mohla zastupovat. Dakujem vopred za odpoved. Uz sme zufali z toho.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus