Výživné

Dobrý deň,
moj brat platí výživné na dieťa svojej bývalej priateľke. Mojho brata podvádzala, klamala, a potom citovým vydieraním donutila podpisat ze je otcom. Ale po istom case sa ukazalo ze dieta nie je jeho. S pravým otcom dietata do dnes žije, a on dobre vie ze je otcom! Matka tohto dietata nechce dovolit testy otcovstva aby to nevyslo na javo, lebo jej ide o peniaze. Teraz sa mu stale vyhraža že ak nechce chodit po sudoch, tak nech to necha tak a nech plati.

Prosim o radu, ako by sa mohol tejto vyživovacej povinosti "na cudzie" dieťa zbavit?? A bolo by mozne aby mu vsetky zaplatene mesiace vratila???
Vopred dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus