výživné

Dobrý deň,
poprosím Vás o radu.V 01/2017 som podala návrh na výkon exekúcie za dlžné výživné,dňa 18.4.2017 uplynuli 3 mesiace od podania a teda mám nárok na žiadanie náhradného výživného.Za tuto dobu mi otec detí nedal výživné.Za celý čas ako je povinný platiť,zaplatil len 1x plnú sumu v 10/2016.

1/Môžem žiadať 3 mesiace pred podaním návrhu?Teda od 10/2016

Ďalej ma zaujíma,od 02.04.17 je v ÚVTOS.

2/Pokiaľ mi štát prizná náhradné výživné a on mi z basy pošle,čo i len menej ako 10€ bude mi to odrátané z náhradného výživného alebo aký je postup?Mám vôbec nárok na náhradné výživné,ak on bude niečo posielať?Určite to nebude plná suma výživného.

3/A čo to znamená pre neho,že doteraz neplatil a momentálne je v base,vodičský preukaz nemá.

Ďakujem pekne za odpovede

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Do koľkých dní môžete vrátiť tovar do obchodu
Namiesto radosti pociťujete z nákupu sklamanie a mrzia vás minuté peniaze? Nepremeškajte možnosť na bezdôvodné vrátenie tovaru.
Pri sceľovaní o svoju pôdu neprídete
Obava, že pri sceľovaní pozemkov môžu vlastníci o ne prísť, sa podľa advokáta Dušana Tomka z DT Legal nepotvrdzuje. Naopak, zlučovanie parciel do funkčných celkov zlepšuje ich využitie. Aby sa pri sceľovaní predišlo nedorozumeniam, Tomka majiteľom odporúča, aby pri sceľovaní preberali úradné zásielky, pozorne ich čítali a sledovali oznámenia na úradných tabuliach.
Zarábajte viac a pracujte menej. Toto sú TOP ponuky na skrátený úväzok
Pozrite si prehľad aktuálne voľných pracovných miest na kratší pracovný čas ktorý sme pripravili v spolupráci s portálom istp.sk.
Čo vám firma dáva okrem platu? Pozrite si najobľúbenejšie benefity
Prilepšenie k platu ponúka v súčasnosti rekordný počet firiem. Trendom v najlepších podnikoch je poskytnúť ľuďom aj viac voľna a relaxu.