výživné

Dobrý deň,
poprosím Vás o radu.V 01/2017 som podala návrh na výkon exekúcie za dlžné výživné,dňa 18.4.2017 uplynuli 3 mesiace od podania a teda mám nárok na žiadanie náhradného výživného.Za tuto dobu mi otec detí nedal výživné.Za celý čas ako je povinný platiť,zaplatil len 1x plnú sumu v 10/2016.

1/Môžem žiadať 3 mesiace pred podaním návrhu?Teda od 10/2016

Ďalej ma zaujíma,od 02.04.17 je v ÚVTOS.

2/Pokiaľ mi štát prizná náhradné výživné a on mi z basy pošle,čo i len menej ako 10€ bude mi to odrátané z náhradného výživného alebo aký je postup?Mám vôbec nárok na náhradné výživné,ak on bude niečo posielať?Určite to nebude plná suma výživného.

3/A čo to znamená pre neho,že doteraz neplatil a momentálne je v base,vodičský preukaz nemá.

Ďakujem pekne za odpovede

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.