Vzájomné započítanie pohľadávok medzi platcom a neplatcom DPH

Dobrý deň, chcela som sa opýtať ako to je v prípade vzájomného zápočtu pohľadávok medzi platcom a neplatcom DPH. Firma (s.r.o., platca DPH) dlhuje spoločníkovi. Vzájomne sa dohodli, že firma splatí svoj dlh prepisom auta ( ktoré je v majetku firmy a bola uplatnená DPH pred 2 rokmi). Firma toto auto odpisovala ako dlhodobý majetok (2 roky). Moja otázka je čo s DPH? Firma pri zápočte berie v úvahu aj DPH a potom ju vracia DÚ? alebo pri zápočtoch sa DPH neúčtuje? alebo ako to vlastne je?????? Ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus