VZP

Dobrý den od VZp mi prišlo ,že dlžim VZp za obdobie od01.08.2011-30.09.2011 aod 06.12.2011-01.07.2012 sumu 910,30Eur plus 10,00Eur.Dňa 04.04.2013 mi bola zaslaná výzva na oznámenie platiteľa poistného za hore uvedené obdobie..Ja som im obratom poslal dokumenty čo som mal a oni mi po mesiaci poslali že im dlžim za 8 mesiacov sumu 910,30 Eur čo sa mi zdá za prehnané to je 113,79Eur za mesiac .Veď ani živnostníci neplatia tolko za mesiac.Bol som na poistovni sa na to opýtať a oni povedali že to musim zaplatit lebo je to podľa nového zákonu čo vyšiel až 01.01.2013.Ale ja to dlžím poistovni za rok 2011-2012 a to že sa platí zdravotná a socialna poistovňa spolu je až od roku 2013.A ešte mi na poisťovni povedali že mi poslali výzvy na zaplatenie sumi 360Eur ale to mi vébec neprišlo .Všetkú poštu si vždy ak onej viem vyberiem.Začal som poisťovni platiť po 35€mesačne to bolo 2 krát teraz som to zvýšil na 50€ mesačne a bolo mi povedané že ma exekúcia neminie .Može Te mi povedať čo mám robit´aby som sa jej vyhol.Po dvoch rokoch som sa konečne zamestnal tak nechcem mať v práci nejaké problémi. Ďakujem Vladiír H

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus