Zamestnanec/Zamestnávateľ a palivové karty z daňového aspektu

Dobrý deň,

Chcela by som opýtať
1. Že ak zamestnávateľ (ide o s.r.o.) poskytne pre zamestnancov palivové karty, čo môžu využiť pri tankovaní do osobného auta na ceste do roboty a späť a aj na rôzne pracovné cesty (majú stanovenú maximálnu čiastu na mesiac, čo môžu vyčerpať), tak zamestnanec alebo zamestnávateľ majú nijaké povinnosti týkajúcej sa daní (napr. je to považovaný za nepeňažný príjem zamestnanca) alebo ked napr. berú tak že 80% z ceny nakúpených pohonných hmôt bude daňovým výdavkom pre zamestnávateľa, a 20% bude nedaňovým výdavkom pre zamestnávateľa tak je to v poriadku?

2. Treba na to nijaká zmluva zo zamestnancom alebo stačí to uviesť v internej smernici zamestnávateľa že poskytne taký benefit pre zamestnancov?

3. Čo je v prípade ak zamestnanci chcú čerpať z palivového karta aj napr. na dovolenku, alebo na súkromné účely? Môže zamestnávateľ prispievať aj na to? Bude to daňovým nákladom zamestnávateľa, príp. zamestnanec musí to zdaniť?

dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Už len elektronicky. Všetci živnostníci budú povinne komunikovať s daniarmi iba cez počítač
Podať priznanie cez internet bude povinné už pre všetkých drobných podnikateľov. Aj pre samostatne zárobkovo činné osoby.
Počet osobných bankrotov stúpa. Na vybavenie sa však stále čaká niekoľko mesiacov
Situáciu by mal pomôcť zlepšiť aj nový projekt Informačného systému Centra právnej pomoci v predpokladanom objeme 4,95 milióna eur, ktorý pripravuje rezort spravodlivosti.
20 otázok a odpovedí o dedičstve
Dedenie majetku po poručiteľovi môže pozostalých zaskočiť v prípade, že je dedičstvo zaťažené dlhmi. O tom, ako postupovať, keď sa svojho podielu chcete vzdať, úplne ho odmietnuť a ako sa vyrovnať s dedičským konaním, keď ide o firmu, radili experti z praxe.