Zamestnanec/Zamestnávateľ a palivové karty z daňového aspektu

Dobrý deň,

Chcela by som opýtať
1. Že ak zamestnávateľ (ide o s.r.o.) poskytne pre zamestnancov palivové karty, čo môžu využiť pri tankovaní do osobného auta na ceste do roboty a späť a aj na rôzne pracovné cesty (majú stanovenú maximálnu čiastu na mesiac, čo môžu vyčerpať), tak zamestnanec alebo zamestnávateľ majú nijaké povinnosti týkajúcej sa daní (napr. je to považovaný za nepeňažný príjem zamestnanca) alebo ked napr. berú tak že 80% z ceny nakúpených pohonných hmôt bude daňovým výdavkom pre zamestnávateľa, a 20% bude nedaňovým výdavkom pre zamestnávateľa tak je to v poriadku?

2. Treba na to nijaká zmluva zo zamestnancom alebo stačí to uviesť v internej smernici zamestnávateľa že poskytne taký benefit pre zamestnancov?

3. Čo je v prípade ak zamestnanci chcú čerpať z palivového karta aj napr. na dovolenku, alebo na súkromné účely? Môže zamestnávateľ prispievať aj na to? Bude to daňovým nákladom zamestnávateľa, príp. zamestnanec musí to zdaniť?

dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Vyúčtovanie energií ošetrite právne
Bez dobre pripravenej nájomnej zmluvy by ste nemali prenajímať ani dávať do prenájmu byt. Vždy v nej ide o dohodu oboch strán, čiže je vhodné dohodnúť si také podmienky, ktoré budú vyhovujúce pre všetkých. Radia vám experti z praxe.
Zadlžených Slovákov lovia šmejdi
Legislatívne novinky v oblasti oddlženia sa snažia vo svoj prospech využiť rôzne firmy.
Máte zálusk na pôdu? Jej reguláciu ide štát meniť. Všetko sa dozviete v prílohe HN v stredu
Štát pripravil revolúciu v prevodoch poľnohospodárskej pôdy. Jej predaje chce limitovať. Novinky prinesieme v mimoriadnej stredajšej prílohe Pôda špeciál.
Darovali ste krv a zamestnávateľ nechce uznať neprítomnosť? Radí právnik
Ako sa berie čas, strávený pri darovaní krvi, ak ste zamestnancom.
Pri spisovaní pomôže vzor
Výška nájomného je nadôležitejším bodom pri zhotovovaní vašej zmluvy. Väčšinou je vyjadrená v eurách, ale môžete sa dohodnúť aj na nepeňažnej forme.