Zamestnanie 35 ročného študenta VŠ denného štúdia na dohodu.

Dobrý deň,

v mojej eseročke som zamestnal 35 ročného študenta denného štúdia VŠ na dohodu o vykonávanie pracovnej činnosti. Osoba bola minulé 4 roky zamestnaná iba na dohody. Takže nie je evidovaná na úrade práce.
Mojou otázkou je, či existuje akákoľvek forma finančnej podpory na takýto neštandardný prípad, buď pre firmu alebo/a pre dohodára?
Môže dohodár získať akúkoľvek sociálnu výhodu, keby sa prihlásil do evidencie na úrade práce popri štúdii? Totiž na VŠ už nie poistencom štátu kvôli vysokému veku, takže zdravotné a sociálne poistenie zaň už štát neplatí, no na druhej strane pracovať nemôže (aj keby mu úrad práce niečo ponukol), keďže študuje na dennom. Odvody mu odvádzam cez tu dododu.

Za Vaše odpovede ďakujem.

s pozdravom

Gabriel

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Viete, či váš dedo vlastnil les? Čo ak ste ho zdedili? Nenechajte ho štátu
Overiť si, či vám v katastri nepatrí nejaký les, je jednoduché. Keď ho vlastníte, môžete na ňom aj zarobiť. Ako na to, povieme vám v pondelkovej prílohe HN.
Ruku na srdce, kedy ste boli na preventívnej prehliadke? Toto si preverte
Dospelí Slováci nechodia na preventívne prehliadky v takej miere, ako by mali. Len zhruba 20 % dospelých absolvovalo minulý rok preventívku u praktického lekára.
Osobné údaje sa budú chrániť prísnejšie. Firmy, nezanedbajte prípravu
Pol milióna firiem bude musieť prehodnotiť svoje pravidlá v ochrane osobných údajov. Brusel žiada prísnejšie dbať na práva ľudí.
Generálna prokuratúra zverejnila počet sťažností pre súdne prieťahy
V prvom polroku tohto roka podali prokurátori 89 sťažností na príslušné súdy pre súdne prieťahy. V minulom roku to bolo spolu 243 sťažností. 
Penzisti šetria na dani aj poplatkoch
Zistite, na čo všetko máte nárok, a nepremeškajte benefity a pomoc, ktoré môžete ako dôchodcovia získať.