Zamestnanie 35 ročného študenta VŠ denného štúdia na dohodu.

Dobrý deň,

v mojej eseročke som zamestnal 35 ročného študenta denného štúdia VŠ na dohodu o vykonávanie pracovnej činnosti. Osoba bola minulé 4 roky zamestnaná iba na dohody. Takže nie je evidovaná na úrade práce.
Mojou otázkou je, či existuje akákoľvek forma finančnej podpory na takýto neštandardný prípad, buď pre firmu alebo/a pre dohodára?
Môže dohodár získať akúkoľvek sociálnu výhodu, keby sa prihlásil do evidencie na úrade práce popri štúdii? Totiž na VŠ už nie poistencom štátu kvôli vysokému veku, takže zdravotné a sociálne poistenie zaň už štát neplatí, no na druhej strane pracovať nemôže (aj keby mu úrad práce niečo ponukol), keďže študuje na dennom. Odvody mu odvádzam cez tu dododu.

Za Vaše odpovede ďakujem.

s pozdravom

Gabriel

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete vycestovať za prácou do EÚ? Informujte sa o sociálnom poistení
Ste zamestnanec, živnostník alebo inak podnikáte ako samostatne zárobkovo činná osoba? Ak si počas leta chcete zarobiť v niektorej z krajín Európskej únie, nemali by ste podceniť svoje povinnosti v oblasti sociálneho zabezpečenia.
Majetok rozháda rodinu, urobte závet
Vaša posledná vôľa môže podmienky dedenia upraviť presne tak, ako si želáte. Vyhnete sa prípadným sporom.
Zákonných dedičov možno závetom vylúčiť, okrem detí
Na podmienky uvedené v testamente sa neprihliada. Dediča v ničom nemôžete obmedziť.
Manželia spíšu testament osobitne
Či už žijete v manželskom zväzku, ste rozvedený alebo bezdetný, každá životná situácia má svoje špecifiká, ktoré sa prejavujú aj pri spisovaní závetu. Pozrite sa, ako si zariadiť svoju pozostalosť, keď máte nevlastné deti či žijete s manželom odlúčene.
Osobné údaje prejdú revolúciou
Slovenským firmám zavedie vznikajúca legislatíva nové povinnosti a hrozby vysokej pokuty.