Zamestnanie 35 ročného študenta VŠ denného štúdia na dohodu.

Dobrý deň,

v mojej eseročke som zamestnal 35 ročného študenta denného štúdia VŠ na dohodu o vykonávanie pracovnej činnosti. Osoba bola minulé 4 roky zamestnaná iba na dohody. Takže nie je evidovaná na úrade práce.
Mojou otázkou je, či existuje akákoľvek forma finančnej podpory na takýto neštandardný prípad, buď pre firmu alebo/a pre dohodára?
Môže dohodár získať akúkoľvek sociálnu výhodu, keby sa prihlásil do evidencie na úrade práce popri štúdii? Totiž na VŠ už nie poistencom štátu kvôli vysokému veku, takže zdravotné a sociálne poistenie zaň už štát neplatí, no na druhej strane pracovať nemôže (aj keby mu úrad práce niečo ponukol), keďže študuje na dennom. Odvody mu odvádzam cez tu dododu.

Za Vaše odpovede ďakujem.

s pozdravom

Gabriel

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Do koľkých dní môžete vrátiť tovar do obchodu
Namiesto radosti pociťujete z nákupu sklamanie a mrzia vás minuté peniaze? Nepremeškajte možnosť na bezdôvodné vrátenie tovaru.
Pri sceľovaní o svoju pôdu neprídete
Obava, že pri sceľovaní pozemkov môžu vlastníci o ne prísť, sa podľa advokáta Dušana Tomka z DT Legal nepotvrdzuje. Naopak, zlučovanie parciel do funkčných celkov zlepšuje ich využitie. Aby sa pri sceľovaní predišlo nedorozumeniam, Tomka majiteľom odporúča, aby pri sceľovaní preberali úradné zásielky, pozorne ich čítali a sledovali oznámenia na úradných tabuliach.
Zarábajte viac a pracujte menej. Toto sú TOP ponuky na skrátený úväzok
Pozrite si prehľad aktuálne voľných pracovných miest na kratší pracovný čas ktorý sme pripravili v spolupráci s portálom istp.sk.
Čo vám firma dáva okrem platu? Pozrite si najobľúbenejšie benefity
Prilepšenie k platu ponúka v súčasnosti rekordný počet firiem. Trendom v najlepších podnikoch je poskytnúť ľuďom aj viac voľna a relaxu.