Zamestnanie 35 ročného študenta VŠ denného štúdia na dohodu.

Dobrý deň,

v mojej eseročke som zamestnal 35 ročného študenta denného štúdia VŠ na dohodu o vykonávanie pracovnej činnosti. Osoba bola minulé 4 roky zamestnaná iba na dohody. Takže nie je evidovaná na úrade práce.
Mojou otázkou je, či existuje akákoľvek forma finančnej podpory na takýto neštandardný prípad, buď pre firmu alebo/a pre dohodára?
Môže dohodár získať akúkoľvek sociálnu výhodu, keby sa prihlásil do evidencie na úrade práce popri štúdii? Totiž na VŠ už nie poistencom štátu kvôli vysokému veku, takže zdravotné a sociálne poistenie zaň už štát neplatí, no na druhej strane pracovať nemôže (aj keby mu úrad práce niečo ponukol), keďže študuje na dennom. Odvody mu odvádzam cez tu dododu.

Za Vaše odpovede ďakujem.

s pozdravom

Gabriel

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.