zastavenie exekúcie

Dobrý deň , potrebovala by som pomoc, chcela by som napísať na okresný súd žiadosť o zastavenie exekúcie, v roku 2009 som si zobrala úver od nebankovky-POHOTOVOST vo výške 3 000 €, chceli naspäť 6 200 €, zostala som však potom bez práce a úver sa dostal na exekúciu, exekútor žiadal už odo mňa sumu 26 000 € , z úveru 3 000 € sa stal dlh 26 000 €, do dnešného dňa pravidelne mesačne platím exekútorovi splátky vo výške 290 € mesačne, dnes je tam zaplatená suma cca 13 000 €, jeden pracovník exekútora mi dobrosrdečne pošepoako človek , nie ako pracovník exekútora, aby som si napísala žiadosť na súd o zastavenie exekúcie , podľa neho mi vraj súd určite vyhovie a peniaze pošle späť, podľa neho dostanem ešte aj pár tisíc EUR naspäť, pomohli by ste mi prosím ako formulovať , napísať tú žiadosť na súd? a je potrebné poslať to isté aj exekútorovi alebo len na súd? ďakujem Vám vopred za pomoc a pajem pekny zvysok dna

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prichádza najnebezpečnejšie obdobie roka na cestách. Chráňte sa
Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším poklesom počtu smrteľných nehôd na cestách v EÚ. Napriek tomu zomrie na našich cestách každý mesiac až 20 ľudí. Zima, najnebezpečnejšie ročné obdobie pre jazdu za volantom, je za dverami.
Jozef Mihál radí ľuďom: Tipy, ako môžete ušetriť aj tisíce eur
Živnostník má od štátu nárok na viaceré dávky. Expert upozorňuje, aké situácie môžu existovať v súlade so zákonom, aby ste získali od štátu čo najviac.
Využite mobilnú aplikáciu, zachráni vám život
Nová aplikácia v mobile môže poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne zachrániť život. Štátna poisťovňa sa tak pridala k súkromnej Dôvere, ktorá podobnú aplikáciu už má.
Štát dotuje mobilitu ľudí aj kúpele
Podpora pri hľadaní a sťahovaní sa za prácou, ale aj finančné úľavy pre tých, ktorí chodia do kúpeľov. Aj taká je starostlivosť o zamestnancov či seniorov zo strany štátu. Nie vždy sú však dotácie a podpora adekvátne. Takto to vidia experti.
Práca v domove, jasličkách či seniorských zariadeniach. Mzda je väčšinou dohodou
Profesie ako vychovávateľ, profesionálny rodič, sociálny pracovník či psychológ sú čoraz viac v kurze. V spolupráci s ISTP sme pre vás urobili prehľad o voľných miestach po celom Slovensku.