Zrušenie dávky v hmotnej núdzi na vlastnú žiadosť

Dobrý deň,

chcem sa opýtať na zrušenie dávky v hmotnej núdzi. Dostala som totiž ponuku na odpracovanie tejto dávky. Mám si ju odpracovať na technických službách mesta zametaním, hrabaním a pod. Som stredoškolsky vzdelaná a nie som rómka. Môžem požiadať o zrušenie tejto dávky, nakoľko nie že nechcem pracovať, ale pre takýto druh práce som neštudovala SPŠ.
Prácu som neodmietla, no chcem si dávku zrušiť a naďalej byť evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná a naďalej si aktívne hľadať prácu. Môže ma ÚP vyradiť z evidencie, keď sa na vlastnú žiadosť vzdám dávky v hmotnej núdzi?
Tento text som poslala aj priamo na UPSVaR, no konkrétnu odpoveď som nedostala. Odkázali ma na § 25 ods. 2 zákona č. 417/2013 Z.z. o pomoci v hmotnej núdzi a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
To si viem aj sama nájsť na internete a naštudovať. Ale aj tak, na moje otázky tam odpoveď NIE JE. Prosím Vás, ak mi viete poradiť, tak mi odpíšte.
Prajem Vám príjemný deň.

S pozdravom Kulová

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus