zvysenie podpory v nezamestnanosti

Dobry den, rada by som sa s vami poradila. Som momentalne na RD, cdera bude mat 2 roky vo februari. Som riadne zamestnana - vedena u zamestnavatela/ odpracovane nad 10 rokov/, u ktoreho planujem skoncit PP dohodou, kedze mi pracovny cas uz pri detoch nebude vyhovovat. Od septembra 2018 planujem nastupit do novej prace, casovo flexibilnejsej. Moja otazka znie: Je mozne poberat maximalnu podporu v nezamestnanosti, ak by som sa po skonceni PP/niekedy vo februari/ zamestnala hned u noveho aspon na 1 den vo februari z vysokeho vym. zakladu a az tak si podala ziadost o davku v nezamestnanosti? /podmienku doby poistenia splnam/.Rodicovsky prispevok by som previedla na manzela. Dakujem pekne za odpoved

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Bráňte sa šikane od vašich susedov
Rozhádaní susedia, narušené medziľudské vzťahy aj nepokoj v dome. Susedské spory zaťažujú každého obyvateľa paneláka či ulice. Riešte ich s chladnou hlavou. Kedy sa so susedom dohodnúť a ktoré situácie vyústia až do súdu? Praktické prípady opisujú právnici.
Vyberte si z pracovných ponúk istp – z finančníctva a poisťovníctva
Tu sú nové pracovné ponuky. HN ich pre vás pripravili s internetovým sprievodcom trhu práce– istp.
So susedom sa snažte najprv dohodnúť
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis.
Problémy v paneláku? Právnici radia, čo robiť v prípade uštekaného psa či fajčiaceho suseda
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis. Inokedy sa zasa treba sťažovať. Kedy a ako sa brániť, sa dozviete v stredajšej prílohe HN Expert venovanej susedským sporom.
Dôchodcovia, viete, aký vianočný príspevok dostanete?
V tomto roku sa v decembri znovu vyplácajú vianočné príspevky k dôchodkom, avšak len tým, ktorých suma všetkých vyplácaných dôchodkov k decembrovému výplatnému termínu nepresiahne 547,20 eura.