12 hodinová prevádzka

Dobrý deň. Prosím o radu ohľadom 12 hodinovej jednosmennej prevádzky, kde zamestnanci pracujú každý deň od 8.30 do 21.00 vrátane 1/2 hod. obedňajšej prestávky. Pracujú formou krátkeho a dlhého týždňa, t.j. 1. týždeň PO,UT,ŠT,SO,NE a 2. týždeň ST a PI. Neviem ako upraviť pracovné zmluvy, aby to čo najlepšie zodpovedalo tomuto rozvrhnutiu. Mám dať do zmluvy hodinovú mzdu a nie mesačnú a 40 hod. prac. týždeň? Môžem uvieť v zmluve 12 hodinovú jednosmennú prevádzku, keď tá presahuje 40 hod. prac. týždeň? Čo potom s tými hodinami navyše, cca 2 hod týždenne (8 hod. mesačne), dám ich každý mesiac ako nadčasové hodiny a preplatím? Prosím o radu, nakoľko to chcem mať v poriadku a som bezradná. Ďakujem.
E.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus