12 hodinová prevádzka

Dobrý deň. Prosím o radu ohľadom 12 hodinovej jednosmennej prevádzky, kde zamestnanci pracujú každý deň od 8.30 do 21.00 vrátane 1/2 hod. obedňajšej prestávky. Pracujú formou krátkeho a dlhého týždňa, t.j. 1. týždeň PO,UT,ŠT,SO,NE a 2. týždeň ST a PI. Neviem ako upraviť pracovné zmluvy, aby to čo najlepšie zodpovedalo tomuto rozvrhnutiu. Mám dať do zmluvy hodinovú mzdu a nie mesačnú a 40 hod. prac. týždeň? Môžem uvieť v zmluve 12 hodinovú jednosmennú prevádzku, keď tá presahuje 40 hod. prac. týždeň? Čo potom s tými hodinami navyše, cca 2 hod týždenne (8 hod. mesačne), dám ich každý mesiac ako nadčasové hodiny a preplatím? Prosím o radu, nakoľko to chcem mať v poriadku a som bezradná. Ďakujem.
E.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.