Ak syn letné prázdniny strávi u otca, je v práve mi sám od seba neplatiť na tie dva mesiace výživné?

Môj bývalý manžel sa mi vyhráža že mi nezaplatí na syna výživné za dva mesiace čo bude u neho na prázdninách, ja som zákonným zástupcom a súdom má stanovené platiť každý mesiac, potreby ktoré syn potrebuje ci už okolo šiat, drogérie ci školy mu platím ja s toho čo mi na neho posiela, do teraz som dávala synovi na vreckové ja, počas tých 18 rokov nikdy nebol u neho na prázdninách ako teraz, aj to teraz len preto že synov krstný otec mu na blízko otca vybavil brigádu a a domu by to mal ďaleko a veľa by musel dochádzať, bývalý manžel žije sám s partnerkou vo veľkom dome a teraz robí všetko preto aby mi ublížil keďže som mu narušila súkromie a vybavila cez krstného brigádu pre syna aby si troska privyrobil ale podotýkam že synovi oznámil ze co mu teraz dáva na stravu a cestu co tam je u neho tak mu to na výplatu musí vrátiť, vopred vám ďakujem za odpoveď s pozdravom Straňáková

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Päť vecí, ktoré riešte okamžite po vstupe do prvého zamestnania
Hoci sú mladí na tom finančne často horšie ako ich starší kolegovia, majú najlepšiu finančnú štartovaciu pozíciu.
Hrozí, že sa vaše deti budú hádať o majetky? Rozdeľte všetko podľa svojich predstáv ešte za života.
Vaša predstava o delení majetku je iná ako zo zákona. A aj vaše deti si to predstavujú úplne inak. V tom prípade dajte svoje rozhodnutie na papier. Ak chcete vedieť, či je lepšie spísať závet alebo darovaciu zmluvu, kúpte si v pondelok 19. augusta Hospodárske noviny.
Prijatie daru je slobodné rozhodnutie
Svoj majetok môžete darovať deťom ešte za života. Máte tak istotu, že sa rozdelí presne podľa vašej vôle. Na čo treba myslieť pri spisovaní darovacej zmluvy a čo v nej nesmie chýbať, vysvetľuje advokát a konateľ Martin Vasiľ z advokátskej kancelárie Vasiľ, Šimonovič & partners.
Ako si zvýšiť dôchodok? Dobrovoľným poistením
Dobrovoľné dôchodkové, nemocenské a poistenie v nezamestnanosti v Sociálnej poisťovni môže využiť ten, kto v nej nie je povinne poistený. Myslí sa napríklad študent alebo nezamestnaný. Musí však mať viac ako 16 rokov a mať trvalý pobyt, povolenie na trvalý alebo prechodný pobyt na Slovensku. Výnimkou sú dôchodcovia, ktorí si podľa druhu priznaného dôchodku nemôžu vybrať zo všetkých kombinácií dobrovoľného poistenia.
Materská dovolenka: 9 podstatných rád pre všetky mamy
Aj keď živnostníčky nemajú nárok na materskú dovolenku, majú nárok na vyplácanie dávky materské. Aké podmienky na jej získanie musia splniť, vysvetľuje Mária Ďurišová, špecialistka komunikácie Sociálnej poisťovne.