Aká je posledná verzia podávania daňového priznania z prenájmu nehnuteľností?

Zaujíma ma/ a určite viacerých čitateľov/, aká je posledná verzia podávania daňového priznania z prenájmu nehnuteľností,konkrétne zaujíma ma prenájom chaty v letných mesiacoch.Chata je v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov /vlastníkmi sú obaja rovnakým dielom/. Chatu vydávajú v letných mesiacoch a príjem z chaty sa pohybuje v rozpätí 700- 1100 eur ročne. Je možné odpočítať 500 eur na jednu osobu,alebo už to nie je možné.? Je možné odpočítať pre oboch manželov 500 eur? Ostala paušálna odpočitateľná položka 40 % na režijné náklady? Pýtam sa to preto,lebo ani kompetentní / na daňových úradoch/mi nevedeli dať uspokojivú odpoveď.Po "poplachu" v súvislosti s registráciou v zdravotných poisťovniach,sa ani nečudujem.....

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus