Aké bude moje obdobie na výpočet materskej?

Zdravím,
mám v tom nejasno.
Od skončenia vysokej školy rok 2013 do 25/06/2017 som pracovala u jedného zamestnávateľa. Potom som súvisle nastúpila hneď do druhého zamestnania kde pracujem doteraz, čiže od 27/06/2017 so zmluvou na dobu určitú do 27/06/2018.
Momentálne som však tehotná, zamestnávateľovi som to ešte neoznámila, nakoľko čakám do ďalšej prehliadky, kde dostanem tehotenskú knižku a tiež, aby som vedela, že všetko je ok, orientačný termín pôrodu je október 2018.
Rozmýšľam však dopredu, že v júni bude už aj evidentné, že som tehotná a teda zamestnávateľ mi určite nebude chcieť predĺžiť zmluvu, nakoľko načo by to robil, keď bude vedieť, že v pôjdem čoskoro na materskú.
Čiže zmluva mi v 06/2018 vyprší a ja ostanem nezamestnaná. Na podpore som ešte nebola a tak som myslela, že by som to využila do nástupu na materskú.
Napadla ma ešte druhá varianta, aby mi zamestnávateľ predĺžil zmluvu (ak bude ochotný) do nástupu na materskú.
Každopádne, chcela by som vedieť, z akého obdobia sa mi bude rátať materská, nakoľko pri druhom zamestnávateľovi som mala lepší plat.

Ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Zamestnávatelia pozor! Ženám nahlasujete materskú a rodičovskú, mužom vždy len rodičovskú dovolenku
Počet vyplatených materských dávok rastie a nie je ani výnimkou, keď ich poberajú otcovia detí. V prípadoch, ak tomu tak je, zamestnávatelia nikdy neoznamujú Sociálnej poisťovni začiatok, ani koniec materskej dovolenky, ale nahlasujú začiatok a koniec rodičovskej dovolenky.
Piloti či letušky majú na štrajk právo, letoví dispečeri nie
Medzi profesie, ktoré nemajú právo na štrajk, patria sudcovia, prokurátori alebo hasiči.
Šesť rád, ako vybrať mobil pre seniora
Seniorov v celej Európe pribúda. Len vlani ich bolo desať miliónov a do roku 2040 sa ich počet zvýši na 42 miliónov. S vekom pribúdajú nové výzvy, s ktorými si veľakrát nevedia rady. Problémom sú aj rôzne zdravotné i psychické problémy.
Chcete, aby sa vaše deti učili inovatívne? Sledujte moderné vzdelávacie projekty a upozornite na ne školu
Odborníci sa zhodujú, že dnešní žiaci sa v škole učia rovnako ako ich rodičia a starí rodičia. A to nie je dobré, lebo svet sa medzitým výrazne posunul a požiadavky na človeka sú dnes úplne iné, ako kedysi. Výsledkom je, že zo škôl nám vychádzajú absolventi, ktorí nemajú požadované zručnosti.