Aké bude moje obdobie na výpočet materskej?

Zdravím,
mám v tom nejasno.
Od skončenia vysokej školy rok 2013 do 25/06/2017 som pracovala u jedného zamestnávateľa. Potom som súvisle nastúpila hneď do druhého zamestnania kde pracujem doteraz, čiže od 27/06/2017 so zmluvou na dobu určitú do 27/06/2018.
Momentálne som však tehotná, zamestnávateľovi som to ešte neoznámila, nakoľko čakám do ďalšej prehliadky, kde dostanem tehotenskú knižku a tiež, aby som vedela, že všetko je ok, orientačný termín pôrodu je október 2018.
Rozmýšľam však dopredu, že v júni bude už aj evidentné, že som tehotná a teda zamestnávateľ mi určite nebude chcieť predĺžiť zmluvu, nakoľko načo by to robil, keď bude vedieť, že v pôjdem čoskoro na materskú.
Čiže zmluva mi v 06/2018 vyprší a ja ostanem nezamestnaná. Na podpore som ešte nebola a tak som myslela, že by som to využila do nástupu na materskú.
Napadla ma ešte druhá varianta, aby mi zamestnávateľ predĺžil zmluvu (ak bude ochotný) do nástupu na materskú.
Každopádne, chcela by som vedieť, z akého obdobia sa mi bude rátať materská, nakoľko pri druhom zamestnávateľovi som mala lepší plat.

Ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Uvažujete nad vlastnou studňou? Neplaťte za vodu, keď ju môžete mať zadarmo
Každý dom potrebuje vodu. Ak nemáte možnosť pripojiť sa na verejný vodovod alebo tak nechcete urobiť z dôvodu úspory, jediným riešením je vlastná studňa. Ak chcete vedieť, ako pri jej realizácii postupovať kúpte si v stredu 20. marca Hospodárske noviny: Dočítate sa tiež, ako, kedy a kde o ňu žiadať.    
Takto môžu ušetriť veľké firmy náklady
Firmy, najmä tie, ktoré majú veľa zamestnancov a viaczmenú prevádzku, môžu šetriť veľké náklady, ak si spolu so zamestnancami vytvoria vlastný rozpis pracovných zmien podľa ich osobných potrieb.
S priznaním odovzdajte aj prílohy
Viete, ako správne podať daňové priznanie typu A? Na otázky o daniach zamestnancov, o daňových tlačivách, ale aj najnovšom benefite – rekreačných poukazoch – reagujú odborníci.
Ako môžu firmy ušetriť na odpade
Slovensko výrazne zaostalo za svojimi ambicióznymi cieľmi do roku 2020 recyklovať až 60 percent odpadu, recykluje sa len 20 percent. K týmto zisteniam dospel Najvyšší kontrolný úrad.
Proti neželanému rozsudku súdu máte šancu sa odvolať
Kľúčovou časťou každého súdneho konania je vyhlásenie rozsudku. Kým nenadobudne účinky, máte možnosť sa odvolať.