Aké bude moje obdobie na výpočet materskej?

Zdravím,
mám v tom nejasno.
Od skončenia vysokej školy rok 2013 do 25/06/2017 som pracovala u jedného zamestnávateľa. Potom som súvisle nastúpila hneď do druhého zamestnania kde pracujem doteraz, čiže od 27/06/2017 so zmluvou na dobu určitú do 27/06/2018.
Momentálne som však tehotná, zamestnávateľovi som to ešte neoznámila, nakoľko čakám do ďalšej prehliadky, kde dostanem tehotenskú knižku a tiež, aby som vedela, že všetko je ok, orientačný termín pôrodu je október 2018.
Rozmýšľam však dopredu, že v júni bude už aj evidentné, že som tehotná a teda zamestnávateľ mi určite nebude chcieť predĺžiť zmluvu, nakoľko načo by to robil, keď bude vedieť, že v pôjdem čoskoro na materskú.
Čiže zmluva mi v 06/2018 vyprší a ja ostanem nezamestnaná. Na podpore som ešte nebola a tak som myslela, že by som to využila do nástupu na materskú.
Napadla ma ešte druhá varianta, aby mi zamestnávateľ predĺžil zmluvu (ak bude ochotný) do nástupu na materskú.
Každopádne, chcela by som vedieť, z akého obdobia sa mi bude rátať materská, nakoľko pri druhom zamestnávateľovi som mala lepší plat.

Ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Máte vo firme dve generácie mladých pracovníkov. Ako si ich udržať
Privítali ste nového kolegu - mileniála? O rok a pol bude inde. Štatistiky nepustia. Mileniálov označujú personalisti ako generáciu Y, teda mladých ľudí narodených v rokoch 80 až 90 minulého storočia. Vyznačujú sa tým, že vyznávajú pružnosť. Vrátane zmien zamestnania. Už teraz sú najpočetnejšou vekovou skupinou na trhu práce a ich podiel bude, samozrejme, ďalej stúpať.
Urbariáty budú musieť „prepisovať“ zmluvy
Čo by mali do nich zapracovať a ako, vysvetľuje Marek Maslák z Právnickej fakulty Trnavskej univerzity.