Aké bude moje obdobie na výpočet materskej?

Zdravím,
mám v tom nejasno.
Od skončenia vysokej školy rok 2013 do 25/06/2017 som pracovala u jedného zamestnávateľa. Potom som súvisle nastúpila hneď do druhého zamestnania kde pracujem doteraz, čiže od 27/06/2017 so zmluvou na dobu určitú do 27/06/2018.
Momentálne som však tehotná, zamestnávateľovi som to ešte neoznámila, nakoľko čakám do ďalšej prehliadky, kde dostanem tehotenskú knižku a tiež, aby som vedela, že všetko je ok, orientačný termín pôrodu je október 2018.
Rozmýšľam však dopredu, že v júni bude už aj evidentné, že som tehotná a teda zamestnávateľ mi určite nebude chcieť predĺžiť zmluvu, nakoľko načo by to robil, keď bude vedieť, že v pôjdem čoskoro na materskú.
Čiže zmluva mi v 06/2018 vyprší a ja ostanem nezamestnaná. Na podpore som ešte nebola a tak som myslela, že by som to využila do nástupu na materskú.
Napadla ma ešte druhá varianta, aby mi zamestnávateľ predĺžil zmluvu (ak bude ochotný) do nástupu na materskú.
Každopádne, chcela by som vedieť, z akého obdobia sa mi bude rátať materská, nakoľko pri druhom zamestnávateľovi som mala lepší plat.

Ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Pasívne domy sú u nás hudba budúcnosti
Ekológia, vízia do budúcnosti, zdravé prostredie pre život a tiež extrémne nízka cena za energie. Taká je stručná charakteristika pasívnych alebo nulových domov. Ak sa s týmito hodnotami stotožňujete, nie je od veci pouvažovať o bývaní v pasívnom dome.
Prednosťou je hotová infraštruktúra
Cenové relácie stavebných pozemkov si za posledné roky držia svoju nastavenú úroveň. Realitný trh sa sústredil najmä na oblasť bytov.
Hotelový boom ťahá zisky investorov
Priemerné ceny hotelových izieb dosahujú historické maximum, vďaka čomu stúpajú aj výnosy. Bratislava je z hľadiska obsadenosti hotelov v Európe na 25. mieste.
Korupcia prestáva byť celonárodná hra
Už to nie sú len zisky a iné ekonomické ukazovatele, ktoré tvoria vizitku firmy. Čoraz viac sa sleduje, čo firma prináša aj pre zamestnancov, región a celú krajinu.
Ako sa penzistom prilepší od nového roka. Vianočný dôchodok pre viacerých
Dôchodcom sa od nového roka budú dôchodky zvyšovať dvomi spôsobmi.