Aké mám práva k vlastnému stavebnému pozemku v objekte PD?

Podľa LV som výlučnou vlastníčkou stav. pozemku ktorý sa nachádza v objekte poľnohospodárskeho družstva (PD) - vo dvore -  kde si cca na 2á pôdy vybudovali sklad. PD malo môj pozemok v prenájme, ktorý bol pred rokom výpoveďou zrušený . Na základe toho som sa rozhodla na pozemku, keďže sa nachádza v intraviláne obce, v zástavbe rodinných domov postaviť rodinný dom. Stavebným úradom mi stavba bola aj povolená,  no PD my bráni VSTUPU na VLASTNÝ pozemok. Odôvodňujú to tým, že na pozemku sú vybudované ich siete ( ktoré doposiaľ neboli zakreslené), a preto mi môj pozemok nemôžu navrátiť, no ani mi doposiaľ neboli ochotní poskytnúť príslušné kvóty ich IS, na základe ktorých by mohla byť moja stavba na pozemku umiestnená.

Celú vec som sa snažila riešiť vzájomnou dohodou a pristúpila som aj na tú možnosť, ži si dané PD môj pozemok odkúpi, keďže mi primeranú náhradu nevedia poskytnúť. Nájomné som hneď vylúčila, keďže mám záujem stavať. PD má záujem odkúpiť celý môj pozemok, no vyplatiť sú ochotní iba časť. Preto ma nútia, že keď tak chcem veľmi stavať, nech si vyhľadám stav. pozemok približne o polovicu menší. Naozaj som  z danej situácie zmätená a neviem čo robiť. Naposledy sa PD odvolalo na ROEP (Databázu nezistených vlastníkov pôdy), že až po ukončení, sú so mnou ochotní jednať. Neviem ako sa mňa ROEP, týka keďže som podľa notárskej zápisnice jediným výlučným vlastníkom v podiele 1/1. Takže aké mám ja vôbec práva k môjmu pozemku, keď naň nesmiem ani len vkročiť ?   ďakujem za odpoveď 

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus