Aké odškodné môžem žiadať?

Dobry den, cca pred polrokom som bol napadnuty druhou osobou. Podal som oznamenie na policii. Kedze bola doba liecenia posudena na viac ako 7 dni (najprv lekarsky posudok pod 7 dni, potom bol do pripadu pribrany sudny znalec a ten dobu liecenia urcil na 4 tyzdne) tak vystrovatel zacal trestne stihanie voci osobe ktora mi zranenie sposobila (zlomenina nosovych kosti, pachatel sa priznal). Kedze som poisteni dostal som od poistovne par euro. Cely tento pripad je este v stadiu setrenia, este prebieha vysluch svedkov atd ... Pridelena obhajkyna utocnika chce vediet kolko ziadam ako odskodne. Co mozem chapat pod pojmom odskodne? Planujem tam uviest vecne skody ktore mi boli sposobene (cesta autom na pohotovost , znicenie oblecenia ...). Mohol by som trebars ziadat aj potencialny usli zisk? (som student, stalo sa to cez prazdniny, mohol som ist na brigadu do zahranicia ale este nic nebolo v tom case iste ...). Co by som mohol este ziadat k uhrade? Dakujem za pripadne odpovede.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus