Aké riziká hrozia pri kúpe bytu na nevysporiadanom pozemku?

Dobry den. Vyhliadli sme si byt cez realitku, pozemok pod bytovkou je nevysporiadany, nema zalozeny LV, to sme si zistili sami. Pani z realitky na to reagovala, ze to nie je problem, ze parcela ma vela vlastnikov, mnohi pomreli a urcite tak skoro ani vysporiadana nebude. Ze plati zakon stavby, v katastri sa vraj automaticky zo zakona zriaduje vecne bremeno po prevode prveho bytu v bytovke. Je to tak? V poslednych rokoch tam vsak bytov bolo prevadzanych niekolko a na LV k bytom tam to vecne bremeno nevidim. Alebo ma byt uvedene len na LV od pozemku? Ten vsak neexistuje, takze vlastnika som si dala pozriet v pozemkovej knihe. Pracovnicka katastra mi len ustne povedala, ze vlastnik je jeden a to cirkev. Ma byt to vecne bremeno uvedene v pozemkovej knihe? Preco, ked je vlastnik znamy a len jeden, nema k parcele LV? Je nutne, aby ten LV existoval? Ako to dosiahnut? Mame sa kontaktovat aj s majitelom pozemku alebo nas to naozaj nemusi trapit? Co nam hrozi ak kupime byt bez pozemku? Moze po nas chciet majitel pozemku nejake najomne alebo predat nam pozemok? To by bolo potom nemozne zistit, za aku cenu sa nam byt teraz oplati kupit. Alebo su nejake stanovene sumy zo zakona? Dalsia vec, na byte je plomba, pravdepodobne prebieha konanie o dedicstve, pani z realitky tvrdi, ze nevadi, lebo podanim nasho navrhu na vklad sa toto urychli. Na katastri nas vsak varovali, aby sme to nerobili, lebo nase konanie bude prerusene. Tiez nas zarazilo, ze pri obhliadke bytu sme mali podpisovat cestne prehlasenie, ze ak kupime ten byt mimo tej konkretnej RK, zaplatime jej 2000,- €. Je to bezne? Ved cestnym prehlasenim by sa asi k tym peniazom aj tak nedostali... Akoby nas povazovali uz od zaciatku za neserioznych. Trosku divny boj proti konkurencii. Neviem, co si mam o tej RK mysliet, su v NARKS, radi by sme ten byt kupili, ale pri takych rozporuplnych informaciach nie sme si isti, ci im mozme vo vsetkom doverovat. Ako mame postupovat alebo coho sa vyvarovat, aby sme mali istotu, ze byt budeme moct bezstarostne uzivat? Dakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus