Ako a dokedy má exekútor ukončiť exekúciu ?

Je povinný exekútor po zaplatení požadovanej hodnoty ukončiť exekúciu a riadne ju zúčtovať ? Prečo tak neurobil ani po niekoľkonásobnom telefonickom a ani po niekoľkonásobnom písomnom vyzvaní ?! Je na to potrebné rozhodnutie súdu ? Môže si exekútor vyžiadať oveľa väčšiu sumu ako je požadovaná v exekučnom príkaze s tým ,že prebytok potom vráti. Nezúčtoval a ani nevrátil. Podľa mňa bola exekúcia aj tak protiprávna pre zánik spoločnosti ktorá podala návrh na exekúciu. Exekúcia trvala roky a bola sprevádzaná zvláštnymi praktikami exekútorov aj všetkých zamestnancov Exekučného úradu. P.S. dokedy musí byť exekúcia vykonaná a dokedy má byť po vymožení celej hodnoty ukončená a zúčtovaná ?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková