Ako a kto má zastaviť čiernu stavbu?

Stavebník najprv rozobral stavbu. Krytinu /azbest/,krov a aj časť nosných múrov. Potom oznámil úradu havarijný stav stavby. Uviedol, že je nutné odstrániť krytinu a krov. Požiadal som Mesto o prístup k informáciám, či bolo vydané stavebné povolenie, resp. iné rozhodnutie, ktoré oprávňuje majiteľa vykonávať rozsiahlu rekonštrukciu stavby. Stavebný úrad mi oznámil, že havarijný stav musí staviteľ zdokumentovať a ďalšiu výstavbu riešiť stavebným povolením. Stavebné povolenie nebolo vydané.
Na stavbe sa stále usilovne pracuje. Zrazu má väčší pôdorys. bola prízemná, bude s obytným podkrovím, vznikli nové okná do mojej záhrady / cca 0,8m od hranice môjho pozemku/ a čo je najhoršie, stavia sa bez vyjadrenia statika, stavebného dozoru...svojpomocne. V deň keď zabetónovali "veniec" klesli nočné teploty na niekoľko dní pod -12°C. Lepia sa tvárnice pri dennej teplote pod 2°C a nočnej pod -6°C. Základy sú pod starým múrom kamenné, pod novým betónové a ako jeden obvodový nosný múr sa použil múr a základy z prístavby, ktorá pôvodne slúžila ako "veranda"!!!?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus