Ako ďalej postupovať po nepriznaní peňažného príspevku za opatrovanie?

Dobrý deň!
Poprosím o radu, ohľadom ďalšieho postupu v našom prípade. Takže 9. 11. 2018 sme podali žiadosť na priznanie peňažného príspevku na opatrovanie. podal to môj manžel na svoju starú mamu. Sociálne šetrenie vykonali 22. 01. 2019. 11. 03. 2019 sme obdržali rozhodnutie, že nepriznávali . Počas tej doby kým sme čakali na odpoveď sa stav starej mamy zhoršil- ináč má 92 rokov. Teraz nevieme ako môžeme postupovať, či môžeme napísať odvolanie a doložiť novú lekársku správu, či musíme podať novú žiadosť a začať všetko od znovu / možno, ani nedožije/? Popritom manžel už 2 mesiac nepracuje, lebo sa stará o starú mamu.
Ďakujem za odpoveď a pomoc!!

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Predávate byt? Odborník radí, na čo nezabudnúť (+vzor kúpnej zmluvy)
Vyvarujte sa chýb v kúpnej zmluve pri predaji bytu. O detailoch listiny, ktoré v nej nesmú chýbať, hovorí advokát Pavol Szabó z advokátskej kancelárie GHS Legal.
Právnici približujú prvú emisiu krytých dlhopisov s negatívnym úrokom
Prvá slovenská firma vydala dlhopisy so záporným úrokom. Právnik vysvetľuje, ako emisia prebehla.
Materská a rodičovský príspevok: 10 rád, kedy a ako ich získať
Materskú dovolenku si aj vzhľadom na pracovné povinnosti či financie rodičia môžu prehodiť.
Požičali ste peniaze a dlžník vám ich doposiaľ nevrátil? Odborníci vám poradia, ako postupovať, aby sa vám váš majetok vrátil späť
Pôžička je vždy vážnym krokom. Aby ste neostali pre ochotu pomôcť škodný, poistite sa správnou zmluvou.
Prevencia vám môže zachrániť život. Viete, na aké preventívne prehliadky máte nárok?
V tomto roku, roku prevencie, odštartovali nové skríningy, teda odhaľovanie chorôb, príznaky ktorých ešte nie sú citeľné a viditeľné. Prvý bol skríning rakoviny hrubého čreva. Po ňom začali v septembri pozývať zdravotné poisťovne ženy od 50 do 69 rokov na vyšetrenie mamografom. Nasledovať bude skríning rakoviny krčka maternice.